22.11.2020 15:00 CET
2 : 1
(1:0)

Moravce vzdorovali Slovanu, ten je opäť na čele

ŠK Slovan Bratislava úspešne zabojoval o čelo tabuľky, keď FC ViOn Zlaté Moravce zdolal na Tehelnom poli 2:1 (1:0).

Slovan sa hneď od začiatku pustil s chuťou do súpera, od ktorého potreboval jediné - tri body, aby sa vrátil na prvé miesto tabuľky. V 17. minúte sa po rohovom kope Nona presadil hlavičkou De Marco - 1:0. ViOn bojoval a nedovolil úradujúcemu majstrovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov. V 26. minúte Balajov priamy kop vyrazil Greif na bránkovej čiare a dobiedzajúceho Menicha v poslednej chvíli odzbrojil De Kamps. Vzdorujúci hostia vyrovnali v 56. minúte z kopačky striedajúceho Ďubeka - 1:1.

Aj domáci tréner poslal do hry svojho "žolíka" Strelca, ktorý skóroval po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku - 2:1. ViOn sa v závere pokúšal o vyrovnanie, no viac gólov na Tehelnom poli v nedeľu nepadlo. Slovan zdolal Zlaté Moravce 2:1. Tým sa opäť vyhupol na prvé miest v tabuľke, kým ViOn ostáva na dobrej piatej priečke.

"V prvom polčase sme, až na pár minút po našom góle, keď sme boli pasívni, hrali podľa našich predstáv. Hru sme mali pod kontrolou. Nebolo ľahké vytvoriť si toľko čistých šancí. Dôležité bolo, že sme ako tím boli v zápase, čo sa týka obrannej i útočnej fázy. Zlaté Moravce boli agresívne, snažili sa nás napádať, čo sme dokázali riešiť priamočiarou hrou a dobrými kombináciami. Vstup do druhého polčasu nebol dobrý. Zle sme riešili situáciu pred našou bránou a inkasovali sme. Vyšlo nám striedanie Davida Strelca. Musíme uznať, že kvalita zápasu nebola v druhom polčase taká vysoká, ako v tom prvom. Tieto tri body si však veľmi ceníme. Vo viacerých fázach zápasu sme hrali to, čo chceme, hráči išli na doraz. Naším cieľom musí byť hrať tak nielen v určitých úsekoch, ale počas celých 90 minút. Takéto tesné a vybojované víťazstvá však môžu byť veľmi dôležité a som šťastný, že sme to dnes zvládli," povedal po zápase tréner belasých Darko Milanič.

"Vedeli sme a očakávali sme, že to bude maximálne ťažký zápas. Sme si vedomí kvality Slovana a jeho hráčov. Predpokladali sme, že Slovan bude držať loptu a prihrávať si, čo sme však v tomto zápase nepovažovali za dôležité. Za dôležité sme považovali, že budeme v priestoroch, v ktorých bude aj súper, a budeme tam pripravení získať loptu a vyraziť do brejku. Myslím si, že sa nám darilo nepúšťať Slovan do nejakých vyložených príležitostí. Dokázali sme streliť gól, čo je veľké pozitívum. Spravili sme však pár chýb, ktoré tento zápas rozhodli. Určite sme chceli získať nejaký bod, verili sme si, ale nepodarilo sa nám to," pridal svoj názor na zápas lodovd hostí Ľuboš Benkovský.

Autor: Dušan Guman / sport.sk