09.05.2021 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

DAC dobyl Tehelné pole a Slovan opäť neoslavuje

Smutný fortunaligový večer zažil ŠK Slovan Bratislava na domácom Tehelnom poli. Majstrovské oslavy mu pokazil FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý zvíťazil 1:0 (0:0).

V úvode sa hra sústreďovala medzi šestnástkami. Oba celky si počínali opatrne. Slovan mal loptu častejšie na kopačkách, ale ako prvý zasahoval Šulla. Vzápätí to skúšal Medveděv, no Jedlička jeho pokus pohodlne chytil. V 16. minúte Čavrič potiahol rýchly útok, po zemi nabíjal pred bránu a Kružliak si loptu takmer zrazil do vlastnej siete. Z následného rohu sa lopta odrazila opäť k Čavričovi. Krídelník Slovana tentoraz namieril do stredu brány.

Tlak Slovana sa stupňoval, ďalšiu šancu vytvoril Holman. Stredopoliar belasých poslal loptu na hlavu De Marca, ktorý namieril do brvna. O pár sekúnd vyslal Holman do šance Rataa. Menovaný v dobrej pozícii z jedenástich metrov prestrelil bránu. V 39. minúte kopali domáci ďalšiu štandardku. Smer lopty jemne zmenil Strelec, a Jedličku opäť zachránila žrď. V závere polčasu mal svoje prvé šance aj DAC. Najskôr sa uvoľnil Taiwo, keď tesne minul bránu. Hneď potom Kružliakova tvrdá strela skončila na brvne.

Po prestávke mal Slovan naďalej viac z hry. V 62. minúte sa Ratao dostal za Sommera, ktorý ho fauloval na hranici šestnástky. Hlavný arbiter ukázal na biely bod, no po konzultácii s VAR-om zmenil rozhodnutie a Slovan kopal iba priamy kop. V 76. minúte nebezpečne pálil Medveděv. O minútu neskôr Ramirez poslal loptu za obranu. Šulla vybehol, avšak pri lopte bol ako prvý Divkovič a ponad gólmana ju poslal do opustenej brány - 0:1.

O sedem minút neskôr Holman zahral roh na hlavu De Marca. Argentínčan loptu predĺžil za seba a na bránkovej čiare ju do siete doklepol Ratao. Gól však Slovanu opäť neuznali na základe posúdenia situácie VAR-om, ktorý odhalil ofsajdové postavenie Rataa. V závere DAC odolal tlaku Slovana a strelil po rýchlom protiútoku druhý gól. Zásah neplatil z dôvodu ofsajdu. Slovan podľahol Dunajskej Strede 0:1 a jeho majstrovské oslavy sa opäť posúvajú minimálne o týždeň.

Autor: Dušan Guman / sport.sk