13.03.2021 18:30 CET
2 : 1
(0:0)

Veľká dráma pod Dubňom potešila Žilinu na úkor Trnavy

Že hrať sa má do poslednej sekundy, potvrdil zápas prvého kola nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o titul, v ktorom domáci MŠK Žilina zdolal trnavský Spartak 2:1 (0:0). O všetkom rozhodla posledná sekunda zápasu.

Pod Dubňom sa hral zápas o tretie miesto tabuľky. Prvý polčas priniesol na slovenské pomery dobrý futbal, avšak chýbali mu šance. Oba tímy nasadili ostré tempo. V 30. minúte mohol rozvlniť sieť domáci Ďuriš, keď svoj prienik zakončil strelou pod brvno. Avšak brankár Rusov bol pozorný.

O päť minút nato z prvej vypálil Ristovski, a jeho strela minula pravú tyč domácej brány. V 40. minúte center Bičachčjana zo štandardky pristál priamo na kopačke Kopasa, ten sa však do zakončenie nedostal.

Druhý polčas pokračoval v nastolenom dobrom trende. V 49. minúte žilinská obrana neustrážila center z ľavej strany a Cabral Saymon mal pomerne ľahkú prácu - 0:1.

Domáci celok nasadil k ofenzíve. Spartak bez vážnejších komplikácií odolával. Domáci mladíci postupne pridávali plyn, ale opäť chýbali vyložené gólové príležitosti. V 81. minúte z priameho kopu z hranice šestnástky nepresne napriahol domáci Kopas. Trnava napokon domácemu tlaku podľahla. V 89. minúte po hrubej chybe Rusova, ktorému lopta vypadla z rúk, vyrovnal Jibril - 1:1.

Rusov sa navyše pri dopade z výskoku zranil a musel ho nahradiť Kamenár. Trnava v búrlivom závere prišla v nadstavenom čase aj o vylúčeného debutanta Jendreka, ktorý videl druhú žltú kartu. A napokon i o jediný bod. V poslednej sekunde duelu rozhodol šťastne tečovanou strelou Slebodník; nešťastníkom na strane hostí bol Twardzik. Žilina zdolala Trnavu po veľkej dráme 2:1 a nateraz si uhájila tretiu priečku tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk