18.10.2020 16:00 CET
2 : 1
(1:0)

Žilina po výhre nad Trnavou už tretia

MŠK Žilina si v nedeľnej dohrávke desiateho kola Fortunaligy poradil v šlágri kola so Spartakom Trnava o jeden gól 2:1 (1:0).

"Šošoni" v minulom kole ukončili spanilú rekordnú osemzápasovú sériu víťazstiev Dunajskej Stredy, ktorú zdolali vysoko 4:1. Žilina sa hneď od úvodu zahryzla aj do súpera z Trnavy. Dobrú ofenzívu a skóre potvrdil MŠK už v piatej minúte. Vtedy sa po rýchlej a priamočiarej kombinácii presadil v 16-tke Trnavy Bičachčjan. Ten využil aj pošmyknutie sa jedného z obrancov Spartaka - 1:0.

Hoci hostia po úvodnom tlaku Žiliny zvýšili tempo, chýbali im gólové príležitosti. Žilina viackrát nebezpečne zakončovala a svoje "the best of" musel predviesť trnavský brankár Rusov. Na druhý polčas nabehli "andeli" s túžbou vyrovnať skóre, a to sa im podarilo. Po spolupráci Olejníka s Mikovičom druhý menovaný nabehol na center z ľavej strany a zblízka nedal domácemu brankárovi šancu - 1:1.

Žilina opäť prebrala opraty zápasu a domáci tréner Staňo v 61. minúte dvakrát striedal. A práve jeden zo žolíkov Kaprálik stál na začiatku akcie, po ktorej sa dostali žlto-zelení opäť do vedenia. V 72. minúte posunul v 16-tke loptu Gambošovi, ktorý usmernil loptu k bližšej žrdi - 2:1. Trnava sa ešte snažila odpovedať, no Žilina kombinovala a držala Spartak na dištanc. Žilina vyhrala nad Trnavou 2:1 a vyhupla sa na tretie miesto tabuľky. Trnava ostáva piata.

"Vedeli sme, že nás po reprezentačnej prestávke čaká ťažký zápas. Mali sme veľa hráčov preč. Takticky sme zápas zvládli dobre. Chlapci boli behaví, nemám im čo vyčítať. Boli fázy, keď sme dominovali na lopte, takisto to však súper dokázal urobiť s nami. Finálna fáza z našej strany nebola najhoršia, ale zápas sme mohli zlomiť skôr. Ďakujem chlapcom za celkový prístup, zaslúžia si to," nechal sa po zápase počuť tréner Žiliny Pavol Staňo. "Zápas bol behavý, hralo sa hore dole. Spokojný som bol s taktickým zvládnutím zápasu, nespokojný s finálnou fázou. Zápas rozhodla väčšia kvalita vo finálnej fáze," pridal postrehy tréner hostí Norbert Hrnčár.

Autor: Dušan Guman / sport.sk