08.05.2021 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Moravce oslavujú umiestnenie, Trnava je nespokojná

V nadstavbovej skupine Fortunaligy o titul remizoval FC ViOn Zlaté Moravce so Spartakom Trnava bez gólov 0:0.

Úvod zápasu bol herne vyrovnaný. Potom sa už do ofenzívy čoraz viac tlačili hráči hostí. V 22. minúte Iglesiasov center z päťky hlavičkoval do vlastnej brány Čögley. Pozorný Chovan však loptu v poslednej chvíli vytesnil na roh. V 24. minúte zakončoval Bukata, ktorého prudká strela preletela tesne nad. V 26. minúte Iglesias vysunul Syamona, ktorý išiel sám na Chovana. Gólman predviedol veľmi dobrý zákrok a následne dorážku Ristovského zblokoval Tóth.

V 35. minúte na Hrnčárovu štandardku vyskočil Menich. Jeho hlavičku z päťky Kamenár skrotil. Aj po zmene strán sa hostia neustále tlačili pred pokutové územie, ale tam ich snaha končila. V 56. minúte sa uvoľnil Iglesias, avšak s jeho strelou z ôsmich metrov si Chovan poradil.

Po hodine hry využil drobné zaváhanie domácich Isa, no ani on skóre nezmenil. V 80. minúte po rýchlej kontre Čonka našiel v pokutovom území Balaja. Ten šikovne posunul voľnému Hrnčárovi, ktorý zo šiestich metrov prestrelil. Zo záverečného tlaku hostia nič nevyťažili, a tak ViOn remizoval s Trnavou 0:0.

"Snažili sme sa pracovať s priestorom, čo sa nám aj darilo. Do polčasu sme spravili jednu chybu, čo hostia nedokázali využiť. Po zmene strán sme čakali na svoju možnosť. Tá nakoniec prišla, nedokázali sme ju však premeniť. Dnes sme si definitívne zaistili piate miesto, čo je najlepšie umiestnenie v histórii klubu, z čoho sa veľmi tešíme," skonštatoval tréner domáceho celku Ľuboš Benkovský.

"Dnes nemôžem chlapcom nič vyčítať. Počas celého zápasu sme sa snažili kombinovať, ale šance, ktoré sme si vypracovali, sme nedokázali premeniť. Bod nám nestačí, potrebovali sme bodovať naplno. Musíme sa pripraviť na ďalšie stretnutia; cieľ, ktorý sme si dali, sme ešte nesplnili," povedal po zápase lodivod Spartaka Michal Gašparík.

Autor: Dušan Guman / sport.sk