06.02.2021 14:00 CET
2 : 4
(2:3)

ViOn prišiel o štvrté miesto, hoci dvakrát viedol

V sobotňajšej dohrávke 18. kola Fortunaligy padlo až šesť gólov. Ambiciózny FC ViOn Zlaté Moravce podľahol na domácej tráve mužstvu Spartaku Trnava o dva góly 2:4 (2:3).

Zápas medzi Zlatými Moravcami a Spartakom Trnava sa mal pôvodne odohrať 16. decembra 2020, ale pre nedostatočný počet negatívne testovaných hráčov v tíme trnavského Spartaka ho odložili na dnešný deň. Na lavičke celku z malého Ríma sa premiérovo predstavil jeho nový kormidelník Michal Gašparík. Ten pri mužstve červenočiernych nahradil v zime Norberta Hrnčára. Gašparíkovi vyšiel debut nad očakávanie. Na trávnik vybehli 24-bodové Moravce, ktoré v tej chvíli okupovali výborné štvrté miesto tabuľky. Ich súperom bola piata Trnava. Tá dovtedy nahrala iba o bod menej ako celok od rieky Žitavy. Úvod stretnutia vyšiel lepšie ViOn-u. V dvanástej minúte Grozdanovski zo stredového kruhu uvoľnil Hrnčára, ktorý zoči-voči Rusovovi strelou k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu tabuľkových susedov - 1:0. Po štvrťhodine hry po Čögleyovom centri sprava Balaj neprekvapil trnavského brankára. V 25. minúte Saymonov center z pravej strany poslal za chrbát Chovana Bukata - 1:1.

Skóre sa opäť zmenilo po polhodine. Vtedy Tóthov center Balaj hlavou posunul na Kyziridisa, a ten s prehľadom druhýkrát strhol vedenie na stranu domácich - 2:1. Góly pribúdali aj v ďalšom priebehu. Kolesár vyčaroval center na hlavu Bukatu, ktorý znova zrovnal skóre, keď prekonal Chovana - 2:2. V nadstavenom čase prvého polčasu rýchlu kontru Spartaka zakončil strelou k žrdi Bamidele Isa. Bolo 3:2 pre Trnavu a hostia sa prvýkrát dostali do vedenia. Za takéhoto stavu mužstvá schádzali na prestávku.

Do druhého polčasu lepšie vystúpili "andeli". Už tri minúty po hvizde rozhodcu viedli o dva góly. Po zákroku Chrena na Saymona nariadil hlavný arbiter pokutový kop pre hostí. Ten premenil Twardzik - 2:4. Od tohto momentu si domáci vytvorili platonickú prevahu, ktorá však zmenu skóre nepriniesla. V 66. minúte zakončil Balaj. Jeho prudká strela tesne minula súperovu bránu. V 84. minúte bol blízko ku kontaktnému gólu Kovaľ, keď jeho strelu vytesnil do bezpečia jeden z obrancov hostí. V 90. minúte mohol Spartak víťazstvo ešte prikrášliť. Strelu striedajúci Iglesias z päťky Chovan reflexívne vyrazil. Trnavský Spartak vyhral na pôde ViOn-u Zlaté Moravce o dva góly 4:2 a v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže sa vyhupol na štvrté miesto pred svojho dnešného súpera.

Autor: Dušan Guman / sport.sk