11.04.2021 16:00 CET
2 : 2
(0:1)

V šlágri na Žitnom ostrove sa body delili, domácich podržal dvojgólový Ramírez

V poslednom zápase štvrtého kola nadstavbovej časti Fortunaligy remizoval domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda s ŠK Slovan Bratislava 2:2 (0:1).

Belasí si tak šesť kôl pred koncom udržali v tabuľke pred DAC-om vysoko komfortný trinásťbodový náskok. Tretí titul za sebou môžu teoreticky získať už v ďalšom kole po domácom derby s Trnavou. V MOL Aréne desaťnásobný slovenský majster v ére samostatnosti dvakrát viedol po góloch legionárov Davida Holmana (z jedenástky) a Kenana Bajriča. Za DAC dvakrát vyrovnával Venezuelčan Eric Ramírez. V šlágri kola domáci kormidelník nemohol počítať so svojím najlepším strelcom a hráčom Zsoltom Kalmárom. Ten utrpel nepríjemné zranenie kolena. Už v úvode bolo rušno pred bránou Dunajskej Stredy. V piatej minúte Pauschek prevzal veľmi dobrú prihrávku v pokutovom území. Vybiehajúci Jedlička obrancu Slovana fauloval a nariadený pokutový kop premenil Holman - 0:1.

V jedenástej minúte po Baličovom rohu posunul loptu pred bránu Ramírez, kde hlavičku Blackmana veľmi dobrým zákrokom chytil Ružinský. V 18. minúte centroval Nono do pokutového územia, a Bajrič z prvej prestrelil bránu. O pár okamihov opäť Nono z priameho kopu centrom takmer zaskočil Jedličku, ktorý musel loptu vyraziť. Slovan mal jednoznačne navrch. Bol nebezpečnejší a loptu mal viac na kopačkách. V 28. minúte zahrával priamy kop Moha. Hlavičku Hentyho Jedlička kryl. V 32. minúte to skúsil Čavrič, ale jeho strela z diaľky nenarobila českému gólmanovi problémy. V nadstavenom čase išiel sám na bránu Ramírez. Obišiel aj gólmana Ružinského, ale zakončenie Venezuelčana obrana zblokovala. Útočník Dunajskej Stredy bol navyše v ofsajde.

Na začiatku druhého polčasu prišiel k slovu VAR. V 51. minúte Bajrič v pokutovom území zastavil Taiwa a rozhodca Očenáš po konzultácií s videorozhodcom nariadil pokutový kop. Vyrovnávajúci gól z neho zaznamenal agilný Ramírez - 1:1. Po tomto zásahu sa hra presunula najmä do stredu poľa a hralo sa bez väčších gólových príležitostí. V 76. minúte zahral rohový kop Strelec. Odcentroval na päťku, kde sieť rozvlnil nikým nekrytý Bajrič - 1:2.

V 81. minúte získal Slovan loptu v strede poľa. Medveděv postupoval na bránu z pravej strany, a jeho strelu Jedlička vyrazil na roh. V 88. minúte Davisov center usmernil Ramírez hlavou medzi tri žrde - 2:2. Venezuelský útočník má aktuálne na konte štrnásť gólov a v tomto momente je najlepším strelcom Fortunaligy. V nadstavenom čase ešte zahrával Davis priamy kop z pravej strany, ale Ružinského nepostrašil. DAC Dunajská Streda remizoval na Žitnom ostrove s bratislavským Slovanom 2:2 a rozdiel medzi tímami ostáva naďalej trinásťbodový.

Autor: Dušan Guman / sport.sk