31.08.2019 18:00 CET
2 : 1
(0:1)

Trnava porazila doma Michalovce

Proti húževnatým Michalovciam to Trnavčania nemali jednoduché, ale napokon tri body ostali doma. Spartak otočil duel z 0:1 vo svoj prospech a stúpa tabuľkou stále vyššie.

Pritom to od začiatku bolo zo strany domáceho celku nemastné-neslané. Smerom dopredu sa im nedarilo podľa predstáv a po jednej z akcií dokonca inkasovali. Stalo sa tak po polhodine hry, pretože siahodlhá lopta si našla Danka, ktorý preveril Rusova. Brankár jeho pokus ešte vyrazil, ale potom nestačil na dorážku od Trusa a bolo 0:1. Tento stav vydržal až do konca prvého dejstva, pretože akcia po spolupráci Haliloviča a Sobczyka neskončila gólom a nepochodil v možnosti doraziť loptu do siete ani Yilmaz v závere.

Po prestávke tak bolo jasné, že Spartak potrebuje zabrať, aby niečo ešte s výsledkom urobil. Prvé minúty dejstva číslo dva sa tímy dopredu s finálnym zakončením nehrnuli, ale potom opäť zaúradovala spolupráca Haliloviča a Sobczyka. Pískala sa penalta po faule a tú Mitrea premenil zásahom na 1:1. Dobrú šancu na vedenie prepásol potom Dangubič, Michalovce sa držali zubami-nechtami. Pätnásť minút pred koncom ale brankár Kira vyrazil loptu Oršulu, ale na dorážku Haliloviča presne k žrdi už nedočiahol - 2:1. Trnava si už tri body potom ustrážila.

Autor: Ľubomír Hudačko