27.10.2019 18:00 CET
0 : 1
(0:1)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 0:1

Silná Žilina vyhrala aj v Trnave a to po nádhernom góle Demiriho. Udržala sa tak na špici so Slovanom, na ktorého stále stráca len dva body.

Dobrú formu začali potvrdzovať Žilinčania už od úvodných minút. Prvú šancu mali po priamom kope, ale Rusov nemusel po hlavičke svoj tím nijako špeciálne zachraňovať. K zmene skóre nedošlo ani po šanci Ďuriša o niečo neskôr, takisto ani po akcii Balaja. Halilovič neskôr vyskúšal strelu z diaľky, ale neuspel. V 18. minúte zasahoval Rusov na bránkovej čiare pri strele Jánošíka. Na opačnej strane strelu Záhumenského zneškodnil Holec. Ďalšie minúty nepriniesli očakávané ofenzívne tempo, hralo sa so snahou neurobiť zbytočnú chybu. Rusov mal prácu po polhodine hry po strele Káčera, no poradil si. V závere polčasu však nechytateľne napriehol Demiri a bolo 0:1.

Aj druhý polčas začal aktívne v podarní šošonov, Rusov mal prácu s hlavičkou Ďuriša. Neskôr sa však zohrial aj Holec na druhej strane, preveril ho šancou Dangubič. Neujala sa neskôr ani strela Sobczyka. V 67. minúte potom halvičkou zaujímavo Mesík, ale ani on ani spoluhráč Sobczyk nevyrovnali. Holec si poradil aj so šancou Haliloviča o niečo neskôr. V 75. minúte sa do úniku dostal Yilmaz, ale zakončenie mu nevyšlo a loptu poslal vedľa brány. Žilinčania mali čo robiť, aby sa poriadne zatiahli a odolávali atakom súpera, no darilo sa im to bez inkasovania. Veľmi peknú bodku mohol v tomto zápase vyrovnaním dať Mitrea, ale po centri a nahrávke nožničkami minul bránu. Tri body tak putujú do Žiliny.

Autor: Ľubomír Hudačko