01.03.2020 15:30 CET
2 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 2:1

Trnavský Spartak dokázal obrátiť nepriaznivý stav a v dueli s ViOn-om Zlaté Moravce triumfoval po góle v nadstavenom čase tesne 2:1 (0:0).

Prvý ohrozil domácu bránu Kovaľ; brankár Rusov loptu kryl. V jedenástej minúte po priamom kope domáceho celku prešla lopta päťkou ViOn-u. Domáci sa od prvých minút tlačili do územnej prevahy, ale dopúšťali sa množstva nepresností. V 27. minúte mierila hlavička Sobczyka nad hornú žrď. Potom Rusova dvakrát ohrozili hráči ViON-u. Trnavský gólman najprv eliminoval strelu Hrnčára, aby vzápätí skrotil strelu Richtárecha. V 36. minúte po centri Turňu nezakončil Sobczyk. Do kabín tak hráči schádzali za bezgólového stavu.

V 57. minúte Rusov chytil nebezpečnú strelu Kovaľa. Domáci mali od začiatku druhého polčasu viac z hry, no chýbalo im zakončenie. Góly padali v poslednej 20-minútovke. V 72. minúte zahrával ViOn priamy kop a Ďubek strelou do pravého rohu dostal hostí do vedenia - 0:1. O štyri minúty po centri Yaoa brankár Chovan vybehol a Orlandič prehlavičkoval Asanoviča - 1:1. Trnavčania skórovali po dlhých 373 minútach. V 82. minúte mieril Ďubek tesne vedľa ľavej žrde. V 84. minúte Rusov v páde zneškodnil pokus Brašeňa. V nadstavenom čase z centrovanej lopty do päťky a následnej skrumáži strhol víťazstvo na trnavskú stranu zakončením pod brvno Sobczyk. Spartak Trnava zdolal v infarktovom závere Zlaté Moravce 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk