10.08.2019 19:00 CET
4 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 4:0

Slovanu vstup do novej sezóny vychádza naďalej stopercentne. Vo štvrtom kole si na svojej tráve poradil so Zlatými Moravcami vysoko 4:0 (1:0).

Slovan nastúpil bez viacerých opôr. Na súpiske chýbali Šporar, či Božikov, Moha bol iba na lavičke. Zápas nemal v úvode vysoké tempo. Domáci kontrolovali priebeh a súpera takmer nepustili k lopte. Prvá väčšia šanca prišla po štvrťhodine hry. Strelec prihral v pokutovom území Holmanovi, jeho strelu však Pindroch vyrazil na žrď. V 28. minúte sa brankár Zlatých Moraviec blysol opäť. Belasí zúročili prevahu v 35. minúte. Daniel prenikol z pravej strany, poslal prihrávku pod seba do šestnástky a Holman otvoril skóre - 1:0. Belasí mohli vzápätí zvýšiť, ale Strelec po dobrej individuálnej akcii neprekonal Pindrocha. V závere prvého polčasu sa zranil strelec gólu Holman a musel striedať.

V 48. minúte sa presadil Daniel cez Chrena, odcentroval na zadnú žrď a Suchockij dlhou rybičkou zdvojnásobil vedenie domácich. Po zmene strán Slovan jasne dominoval, hralo sa prakticky iba na polovici Moraviec. Tretí zásah pridal ŠK v 65. minúte. Strelec prešiel cez obranu a Nono sa zblízka nepomýlil. V 73. minúte sa do šestnástky prebil striedajúci Moha, keď využil chybu obrancu. Obišiel i gólmana Pindrocha, ale z uhla trafil pravú žŕdku. V 84. minúte sa do šestnástky dostal Moha a jeden z obrancov zatiahol ručnú brzdu. Následný pokutový kop s prehľadom premenil Strelec. ŠK Slovan Bratislava zdolal FC ViOn Zlaté Moravce vysoko 4:0 a ani v štvrtom kole nestratil ani bod.

"Celý zápas sme mali pod kontrolou. V prvom polčase nám ešte trochu chýbal pohyb a viac kolmých prihrávok. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko dobrých šancí. V druhom polčase nám pomohol rýchly gól, potom sa chlapci uvoľnili a zabávali. Teraz už myslíme iba na utorkovú odvetu Európskej ligy," uviedol po dueli tréner Slovana Ján Kozák mladší. "Náš výkon bol poznačený prílišným rešpektom voči súperovi. Prehrávali sme súboje, tým pádom súper získal stred pola. Očakávali sme silné protiútoky, má na to hráčov, napriek tomu sme inkasovali z brejku. V druhom polčase sme chceli byť dôraznejší a aktívnejší, ale pokračovali sme v trende z prvého polčasu a Slovan to využil. Zvíťazil zaslúžene," skonštatoval tréner porazeného tímu Karol Praženica.

Autor: Dušan Guman / sport.sk