07.12.2019 15:30 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 2:0

Ďalšie tri body si pripisuje Slovan, ktorý doma zdolal Dunajskú Stredu 2:0. Rozhodli o tom strelec Šporar, ku ktorému sa pridal Rabiu.

Prvá šanca prišla v 11. minúte, Pauschekova centrovaná lopta ale nikoho v šestnástke nenašla. Na druhej strane Abena fauloval vo vápne a pískala sa penalta. Šulla si však so strelou Davisa poradil a vytlačil ju na žrď. Blackman mohol otvoriť skóre pre DAC, ale v dobrej pozícii nedal. Holman neskôr trafil po priamom kope do žrde, Jedlička si vydýchol. Slovan sa však dostal predsa len do vedenia, Rabiu využil prihrávku a skóre bolo 1:0. V závere polčasu ešte nedal hlavičkou Šporar.

Netrvalo dlho a Slovan sa presadil aj po zmene strán. Šporar parádne prekonal Jedličku na 2:0, pričom neskôr mohol zvýšiť po nebezpečnom centri Daniel, no Jedličku napokon nenachytal. Ďalšie šance Šporara či Vidu sa tiež neujali, podobne pochodil v závere zápasu aj Ratao. DAC už nestihol ani znížiť, Slovan si víťazstvo bezpečne postrážil a navýšil náskok na čele.

Autor: Ľubomír Hudačko