14.06.2020 18:00 CET
2 : 1
(1:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:1

Prekvapujúco si tri body pripisuje aj Žilina. Tá s obmeneným kádrom strelila ambicióznej Trnave dva góly a inkasovala len raz. Odpovedala tak na výsledky iných tímov a na špici tabuľky sa preto nič nemení.

Pre šošonov je to opäť len a len dobrá správa, že jej mladíci sa vedia uchytiť a nezľaknú sa žiadneho súpera. Prvý zásah prišiel už po piatich minútach, pretože Iľkov center našiel Ďuriša, ktorý otvoril skóre - 1:0, Rusov nepochodil. Cabral na druhej strane neodpovedal vyrovnaním, preto šancu pred Paurom hasil Rusov. Smerom dopredu sa snažil najmä domáci Bernát, po jednej z jeho akcií však nedal Paur. Ďuriš mal potom prsty v dalšej možnosti, ešte v prvom polčase, ale tentoraz neuspel a tak do kabín šli domáci s tesným náskokom.

Aj po prestávke to boli šošoni, ktorí sa snažili viac a hned pohrozili. Rusov však neinkasoval, nepresadil sa Iľko. A tak udrelo na druhej strane. Tešija zo štandardnej situácie odcentroval na Bamideleho a zrazu bolo 1:1. Petráš mal potom prácu s tým istým hráčom aj o niečo neskôr, no stav sa tentoraz nemenil. Plynula hodina hry, ked sa do šance dostal aj Sobczyk, ale jeho strele chýbala razancia. O pár minút však žltozelení udreli, pretože aktívny Iľko našiel Bernáta, ktorý zasunul loptu do odkrytej siete a upravil na konečných 2:1. Rusov mal ešte v závere kopu práce, ale jeho tím vpredu už nehrozil. Slovan sa však ešte z titulu nemôže radovať.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com