28.07.2019 19:00 CET
4 : 2
(2:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 4:2

Gólové hody videli diváci v Žiline, kde v jednej z dohrávok 2. kola Fortuna ligy privítali domáci hráči Trnavu. Tri body ostali doma, pretože štyrmi gólmi sa o to postarali štyria rôzni hráči.

Hostitelia zápasu chceli využiť únavu súpera a postupne sa im to aj darilo. Boli od začiatku aktívnejším tímom a išli za svojím cieľom, teda tromi bodmi. Prvý gól padol po štvrťhodine hry, pretože Vallo sa presadil krížnou strelou - 1:0. Bolo sa na čo pozerať aj v ďalších minútach. Trnava sa občas pripomenula aj vpredu, ale Tavares v ojedinelej šanci svojho mužstva nemieril najlepšie a Holec si poradil. Rusov mal prácu na druhej strane po bombe Bernáta a zákrokom podržal tím. Následne však Žilina udrela opäť, pretože využila rohový kop a aj so šťatím upravil na 2:0 Králik.

Po prestávke sa viac o slovo hlásila Trnava, Turňa nedal vo veľkej šanci, Holec neinkasoval po dobrom zákroku. No Mitra dorazil a bolo 2:1. Postupne sa šošoni dostali opäť na koňa a otriasli sa zo slabšieho úvodu polčasu číslo dva. Rusov pochytal čo sa dalo, ale dvadsať minút pred koncom vyrazil loptu len pred Balaja, ktorý upravil na 3:1. Navyše, Spartak dohrával v oslabení po vylúčení Haliloviča. Rozhodnutie teda priniesla 77. minúta, Bernát prekonal peknou strelou Rusovova - 4:1. Pár minút pred koncom ešte spravil chybu Holec, v trme-vrme prišiel aj faul vo vápne a teda aj penalta pre Trnavu. Mitrea ju premenil, ale výsledok už len kozmeticky upravil na 4:2.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com