14.07.2020 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Ružomberok v semifinále playoff o Evropskou ligu porazil Michalovce

Prvý finalista baráže o Európsku ligu je známy! Stal sa ním Ružomberok, ktorý zdolal východniarskeho rivala tesne o jeden gól. Stačilo mu to však na postup do finále, rozhodla o tom v druhom polčase penalta. Pre Michalovce sa tak tento ročník definitívne skončil.

Bola to šachová partia z oboch strán, nikto nechcel urobiť chybu a preto sa tímy nepúšťali do bezhlavých útokov. Pri lopte a s aktívnejšou hrou sa však viac prezentovali domáci hráči a chceli stav skóre zmeniť vo svoj prospech. Napríklad Brenkusov center Mojžiš umiestňoval sľubne, no Kira svoj tím parádne podržal. Hra sa potom odvíjala na polovici východniarov, ale aby z toho boli vyložené možnosti, to sa povedať nedá. Až pár minút pred koncom sa k slovu dostal Regáli a poradil si s Kvocerom a chýbalo už len šťastie. Jeho rana totiž skončila na žrdi. V závere polčasu nedal v dobrej šanci ani Žofčák a Kira si poradil pre zmenu so šancou Gereca.

Zdalo sa, že Ružomberok to chce čím skôr rozhodnúť, ale dlho sa nevedel presadiť. Dostal však súpera pod tlak a Michalovce sa museli čoraz urputnejšie brániť. Kira ale držal svoj tím nad vodou aj po hlavičke kapitáana Masla. Zdalo sa, že duel bude spieť ku bezgólovej nude, ale napokon sa tak nestalo. V 81. minúte Regáli vybojoval penaltu a Twardzik ju pohodlne premenil na priebežných 1:0. Hostia museli útočiť, ale šancu mal ešte k tomu opäť domáci celok, Regáli však nevyzrel na Kiru. Zemplín skúšal čo-to vymyslieť, ale napokon nevyrovnal a do finále baráže o Európu postupuje Ružomberok. Pre Michalovce sa kvalitná sezóna definitívne skončila.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com