01.03.2020 15:30 CET
1 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce 1:1

Len remízu uhrali na domácej pôde Liptáci, s Michalovcami si tak naďalej v tabuľke dýchajú na krk. Delí ich od seba len jediný bod.

Boli to práve domáci hráči, ktorí sa odhodlali smerom dopredu už od úvodných minút. Ale žeby sa im darilo aj v zakončení, to sa povedať nedá. Michalovce sa sústredili na obranu a chyby súpera. Vedeli, že nemajú čo stratiť, na Liptove sa len tak nevyhráva. V 12. minúte sa tečovaná strela Zsigmunda dostala ku Kirovi, ale ten ju za svoj chrbát nepustil. V šanci nedal neskôr ani T. Bobček. Dve minúty pred prestávkou sa do šance dostal ten istý hráč, ale Kira dobre zakročil a nedovolil zmenu skóre. Nepochodil v dobrej možnosti ani Kojnok.

MFK ani po zmene strán nevedel nájsť recept na súpera a dlho sa medzi šestnástkami nedialo nič zaujímavé. Potom ale prišiel šok. Zemplínčania sa dostali do vedenia po tom, čo po dlhom odkope Danko nenechal nič na náhodu a poradil si s Macíkom pekným blafákom a bolo 0:1. Asi desať minút pred koncom Ružomberkom mohol vyrovnať, kopala sa penalta. Twardzik však proti Kirovi neuspel a svoj tábor tak nepotešil. Lenže Michalovce vedenie napokon neudržali, z diaľky vyrovnal parádnou strelou Kmeť a body sa tak delili - 1:1.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com