10.11.2019 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:1

ŠK Slovan Bratislava zaznamenal na tráve FC ViOn Zlaté Moravce štvrtú ligovú výhru za sebou, keď svojho súpera zdolal gólom Holmana 1:0 (0:0).

V úvode sa v hustom daždi hralo vyrovnane. S pribúdajúcim časom však opraty zápasu preberali do rúk belasí. Prvá strela medzi žrde prišla až v 30. minúte. Vtedy center Medveděva poslal hlavou do Pindrochovho náručia Šporar. V 38. minúte center Daniela z pravej strany napálil Dražič z päťky nad bránu. Na opačnej strane Kovaľovu strelu zablokoval Božikov. V 42. minúte sa do dobrej šance dostával Richtárech. Pred ním v poslednej chvíli ratoval Suchockij. Po zmene strán Slovan podradil a zvýšil obrátky. V 50. minúte bol v šanci Holman; z priameho kopu vystrelil nad. V 59. minúte Ljubičičova krížna strela preletela okolo pravej žrde. V 65. minúte Dugovu strelu zrazil jeden z obrancov Slovana. Následný Kovaľov pokus tesne minul ľavú žrď. Zakončoval aj Dražič, no domáci brankár si s jeho strelou poradil.

O všetkom sa rozhodlo v 71. minúte. Holman sa oprel do lopty z asi 18-tich metrov a presne trafil ľavý dolný kút Pindrochovej brány - 0:1. V 77. minúte Asanovičovu strelu z priameho kopu Greif vytesnil na roh. V závere zápasu sa v dobrej príležitosti ocitol striedajúci Švec, ale z rohu päťky bol nepresný. ViOn Zlaté Moravce podľahol na domácej tráve lídrovi fortunaligovej tabuľky z Bratislavy o gól 0:1. "Mrzí ma, že sme proti silnému súperovi neprekročili svoj tieň. Mali sme náznaky nejakých šancí, ale chýbala nám väčšia rozhodnosť v koncovke. Súper nás potrestal vtedy, keď sme mohli ísť do brejku. Máme ešte tri zápasy, na ktoré sa chceme pripraviť čo najlepšie," povedal po prehre svojho tímu tréner ViOn-u Karol Praženica. "Toto víťazstvo si veľmi vážim, pretože máme nabitý program. Bol to veľmi ťažký zápas, ale myslím si, že o ten jeden gól sme boli lepší," poskytol vyjadrenie aj tréner belasých Ján Kozák mladší.

Autor: Dušan Guman / sport.sk