01.07.2020 20:00 CET
1 : 3
(1:1)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:3

Vyše 6 000 divákov prvýkrát od marca sledovalo duel slovenskej Fortuna ligy a veruže bolo na čo. Dunajská Streda totiž hostila Slovan, ale priaznivcov výsledkovo kvôli stavu 1:3 nepotešili.

Bol to Slovan, ktorý prvýkrát zahrozil a to po akcii Medveděva na Medveda. Skóre sa však nemenilo, pretože dobre zasiahol Jedlička. Niekoľko štandardiek potom zahrával DAC, ale nič zásadné z toho nevyťažil. Podobne sa nedarilo premeniť zásah na gól ani Kalmárovi vo svojej šanci. Ten istý hráč však po centri o niečo neskôr hlavičkou nedal šancu Greifovi a domáci na radosť divákov viedli 1:0. Dlho sa však netešili, pretože Strelec vymyslel našiel Medveda a ten prekonal Jedličku - 1:1. Mohovu ranu neskôr vyrazil a svoj tím podržal voči Divkovičovi aj Greif na druhej strane.

Do kabín sa tak šlo za nerozhodného stavu. Veľkú šancu mal po zmene strán Schäfer, ale Greifa len trafil a potom mieril nad. Brankár hosti držal svojich nad hladinou aj v 55. minúte, keď Kalmárovu ranu chytil a stav ostal nezmenený. Jedlička na druhej strane zlikvidoval pre zmenu šancu Medveda a potom aj Ožbolta. Šancu mal aj Divkovič, no nedal, keďže mieril len tesne mimo. Dvadsať minút pred koncom pochodil podobne proti Greifovi, ktorý to zvládal výborne. Potom prišiel Abenov center sprava, našiel si Mohu a ten hlavičkou upravil na 1:2. DAC vrhol sily do útoku, ale nevyrovnal. To belasí využili šancu aj na 1:3, presadil sa aktívny Moha.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com