04.05.2019 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Železiarne Podbrezová - FC Zlaté Moravce 0:1

V krutom boji o záchranu podľahol dnes FK Železiarne Podbrezová celku FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble na domácom ihrisku 0:1 (0:0).

Futbalisti Zlatých Moraviec výrazne zvýšili svoje šance na záchranu vo Fortuna lige, keď v existenčnom zápase uspeli na ihrisku Podbrezovej 1:0 v rámci siedmeho kola skupiny o udržanie sa. Na dno tabuľky spadli práve Železiari a na predposledný Trenčín strácajú bod. Domáci v prvom polčase nevyužili niekoľko štandardiek, vrátane šiestich rohových kopov. V šiestej minúte po dlhej nakopávanej lopte dopredu Válovčan zakončil spoza šestnástky tesne vedľa. Po štvrťhodine hry z hranice šestnástky vyslal tvrdú strelu Leško a Chovan už mal ťažšiu robotu. Hostia boli o čosi kombinačnejší. V 34. minúte predviedli peknú akciu: Dočekal vnikol do šestnástky z ľavej strany, ale Viazanko odvrátil finálnu prihrávku na Ďubeka. Na opačnej strane sa dve minúty pred prestávkou po centri Leška činil pred Parajom Brašeň.

V druhom dejstve boli aktívnejší domáci a mali prevahu. Avšak vyložená šanca v ich podaní prišla až po hodine hry. Lopta po rohu išla na Orávika, ktorý vystrelil a nešťastný teč Kwina sa takmer zmestil medzi žrde. Neskôr po centri Hlohovského bol skôr pri lopte v päťke Chovan než Paraj. Ten mal potom šancu po štandardke Halgoša, a hlavičkoval tesne vedľa. Nasledovali rýchly protiútok Moraviec a faul Kiwiora v šestnástke. Nariadenú jedenástku premenil v 80. minúte Ďubek a rozhodol. V závere neuspel hlavou Paraj, v nadstavenom čase ani jeho spoluhráč Hlohovský. Z protiútoku na strane hostí minul bránku Válovčan. Podbrezová prehrala so Zlatými Moravcami 0:1.

"Súper bol maximálne efektívny, mal jednu strelu na bránku a dal z nej gól. Bola to asi piata penalta proti nám v jarnej časti. Chceli sme hrať rýchlejšie, kolmejšie hore. Vypracovali sme si dosť štandardných situácií. Na môj vkus až veľa. Žiaľ, absolútne sme sa z nich nepresadili. Chýbal nám dôraz v pokutovom území. Nie sme teraz v jednoduchej situácii, no stále veríme, že sa zachránime, hrá sa ešte o deväť bodov," povedal po zápase tréner Podbrezovej Vladimír Veselý. "Sme veľmi šťastní a spokojní s výsledkom. Do zápasu sme nevstúpili dobre, súper nás pritlačil cez štandardné situácie, mal nejaké závary pred našou bránkou. Potom sme hru vyrovnali, hrozili sme z protiútokov. Druhý polčas sa hral zväčša po našu šestnástku, domáci mali nebezpečné opäť najmä štandardky. Mali na to prispôsobených vysokých hráčov. Napokon sme ten víťazný a veľmi dôležitý gól dali my. Ak by sme tento duel prehrali, bolo by to pre nás z hľadiska vývoja tabuľky veľmi zlé," kontroval náprotivok trénera Železiarov, lodivod ViOn-u Karol Praženica.

Autor: Dušan Guman / sport.sk