18.08.2018 19:00 CET
3 : 0
(1:0)

Železiarne Podbrezová - FC Zlaté Moravce 3:0

FK Železiarne Podbrezová si v piatom kole Fortunaligy podľa očakávaní poradil s ViOn-om Zlaté Moravce jednoznačne 3:0 (1:0).

V úvode mali viac z hry a útočenia najmä domáci. Viazanko dvakrát centroval, avšak nepresne. V desiatej minúte mal čistý gól na kopačke Mikuš, avšak z hranice penaltového bodu mieril vedľa. Dlhý center smeroval na Viazanka. Matador slovenských trávnikov si nabehol do šestnástky z pravej strany a od vzdialenejšej žrde rozvlnil sieť - 1:0. Potom prevzal iniciatívu ViOn. Po centri Čögleya hlavičkoval Ďubek tesne vedľa. Na opačnej strane po centri Magdu prepálil z uhla prázdnu bránku Breznaník. Tisícka divákov videla pestrý futbal. Hostia mohli dvakrát vyrovnať Dimitrijevičom. Ten najprv vo vyloženej možnosti z päťky prestrelil a o pár minút ho vychytal Kuciak. Pred prestávkou ešte Breznaník z diaľky preveril Krnáča.

Zlatomoravčania mali priamy kop, ktorý zahral Orávik a zahlavičkoval Banovič. Opäť sa vyznamenal Kuciak. Začiatok druhého polčasu patril hosťom. Hýrili aktivitou. Opäť však inkasovali, a to po nevinne vyzerajúcej situácii v 54. minúte. Kuciak odkopával loptu, našiel na pravej strane Njireho, ten prehral protihráča, nabil Viazankovi, a ten zas pred bránou Breznaníkovi, ktorý v šestnástke nezaváhal - 2:0. V 70. minúte dostal do brejku loptu Viazanko. Išiel sám na Krnáča a bol úspešný - 3:0. Zápas sa potom vlastne už iba dohrával. Náznaky príležitostí ošetrili na oboch stranách gólmani. Železiarne Podbrezová zdolali Zlaté Moravce vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk