22.07.2018 19:00 CET
1 : 2
(0:1)

Železiarne Podbrezová - DAC Dunajská Streda 1:2

V úvodnom jesennom kole Fortunaligy podľahli Železiari z Podbrezovej na Horehroní Dunajskej Strede 1:2 (0:1)

V príprave sa Podbrezovej veľmi nedarilo. Rovnako má na úvod súťaže ťažký žreb. Úvod duelu sa niesol v znamení veľkej opatrnosti a na prvú zaujímavú príležitosť sa dlho čakalo. V 21. minúte preveril Kuciaka Pačinda. Gólman Podbrezovej vyrazil na roh. Ani strela Treťjakova zo značnej vzdialenosti Kuciaka nerozrušila. Veľa akcií skončilo len v náznakoch. Tak dopadla aj Davisova v 28. minúte. O minútu po nej otvoril skóre Pačinda po tom, keď dorazil Kuciakom vyrazenú loptu po hlavičke Baya do prázdnej bránky - 0:1. Domáci bojovali, ale vpredu boli bezzubí a bezradní.

Po prvom polčase otvorili hru a viac riskovali. V 48. minúte Pačinda zblízka tesne minul. V 50. minúte Mikuš vyrovnal. Breznaníkov center z trestného kopu našiel jeho hlavu a Macej lovil loptu zo siete - 1:1. V 66. minúte skúšal Kuciaka prekvapiť z diaľky Pačinda. V 73. minúte zakončil Vida, ktorý rozvlnil bočnú sieť. Zápas mohol rozhodnúť v 85. minúte Bayo - trafil Kuciaka. Nový tréner DAC Peter Hyballa sa nakoniec dočkal troch bodov. V nadstavenom čase center Koštrnu vyrazil Kuciak na kopačku Vidu a bolo rozhodnuté. DAC Dunajská Streda porazil domáci FK Železiarne Podbrezová 2:1 a pripísal si prvé tri body v súťaži.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk