15.09.2018 18:00 CET
1 : 2
(0:0)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2

Napriek tomu, že Trnava má v lige najlepšiu obranu a inkasovala len 5 gólov, prehrala už štvrtý duel. Ani reprezentačná prestávke majstra nenakopla natoľko, aby dokázali bodovať v zápase so Žilinou, hoci v dueli otvorila skóre a viedla.

Favoritom aj vzhľadom na výsledku v Európe bola pred zápasom určite Trnava, ale na začiatku zápasu držala opraty vo svojich rukách Žilina. Malecki mieril nad bránu po desiatich minútach, následne Bakoš mieril vedľa a Grendelova snaha tiež nenašla priestor troch žrdí. Po ďalšej desiatke minút mieril vedľa aktívny Bakoš. Veľa vzruchu následne diváci nevideli, hosia držali favorita na dištanc a do ničoho ich nepúšťali. Sami však taktiež nič zásadné nevymysleli a brankári sa nemuseli vyznamenať pri žiadnej akcii až do konca polčasu. Vtedy Boženík natiahol Chudého, no skóre sa nemenilo.

Úvod druhého dejstva začal šancou domácich, no Králik hasil v poslednej chvíli. Ani po hodine hry diváci gól nevideli, pretože v 66. minúte šancu Diaza Chudý kryl. No napokon sa zápas nemohol skončiť bez gólov, pretože Trnava sa ujala vedenia vyše dvadsať minút pred koncom. Po pravej strane sa Grendel dostal k dobrej prihrávke a zblízka aktívny Malecki otvoril skóre - 1:0. Trinásť minút pred koncom si však Kadlec dal vlastný gól a začínalo sa odznova. Komplikácia pre Trnavu vyvrcholila v 80. minúte, pretože po peknej akcii Škvarka prekonal Chudého a bolo 1:2. Tri body si tak pripísali Žilinčania a Trnava prehrala štvrtý duel v sezóne. Toľko prehier mali po 22. kolách minulej sezóny.

Autor: Ľubomír Hudačko