30.03.2019 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 0:1

Tento výkon si Spartak Trnava za klobúk nedá. Doma so zachraňujúcími sa Zlatými Moravcami prehral 0:1, jediný gól zaznamenal Práznovský len tri minúty pred koncom. Trnava si tak nepolepšila, ale Vion zvýšil náskok na poslednú Senicu na 4 body.

Zápas ale nepriniesol to, na čo diváci čakali, hralo sa len medzi šestnástkami a s minimom šancí či presností. Preto sa za zaujímavé nedajú považovať štandardné situácie, ktoré mal na starosti Tomáš Ďubek, či adresované lopty do šestnástky od Grendela na druhej strane. Obrana na jednej i druhej strane pracovala pozorne, resp. nemala veľa práce s útokom svojho náprotivka. Napokon v prvom polčase neprešla do priestoru žrdí ani jedna strela a preto sa logicky skončil bez gólov.

Nemastná-neslaná Trnava pokračovala v slabom výkone aj po zmene strán, ale Vion potreboval bojovať o body, pretože náskok pred poslednou Senicou nebol pred zápasom ktovieaký. Do hry pred uplynutím hodiny hry nastúpil aj navrátilec Peter Orávik a hra jeho tímu dostal akú-takú tvár. Prvú šancu skúsil premeniť Depetris, ale z uhla mieril len tam, kde stál brankár Chovan. V ďalšom priebehu futbalovejšie pôsobiaci ViOn udržiaval domácich na dištanc a nedovolil im ohroziť svoju bránu. Bol lepší a vypracoval si napokon aj jediný gól stretnutia, hlavičkou sa totiž presadil Práznovský a pre svoj tím zariadil dôležité tri body v 87. minúte - 0:1. Trnava sklamala a v tabuľke si nepolepšila.

Autor: Ľubomír Hudačko