31.03.2019 15:00 CET
3 : 1
(0:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 3:1

Vo Fortuna lige nič nové, Slovan si pripisuje ďalšiu výhru a suverénne kráča za titulom. Nič na tom nezmenil ani súboj proti húževnatej Dunajskej Strede, ktorá si nepomohla skorým vylúčením. Belasí tak navýšili náskok na čele a presadil sa aj najlepší kanonier Šporar.

Viac ako 14 000 divákov sledovalo zaujímavé prvé minúty zápasu, ktoré patrili Slovanu. Konkrétne, prvé šance si vypracoval Čavrič, ale ani raz z dvoch prípadov sa mu nepodarilo namieriť svoj pokus do priestoru žrdí. Prvá štvrťhodina teda jednoznačne patrila belasým, ale vyložená šanca neprišla. DAC skúsil ohroziť bránu očakávaného majstra po strele Ronana, no nič z toho nebolo. Suchockij potom ale mieril z priameho kopu do žrde, no dôležitá situácia prišla na rad po polhodine hry. Herc bol po druhej karte vylúčený a svojmu tímu zavaril. De Kamps ešte v závere polčasu stihol nebezpečne vypáliť, no Jedlička si poradil.

Polčas tak gól nepriniesol, ale na začiatku toho druhého sa aktívny Čavrič dostal k lopte po odraže a prekonal brankára Jedličku gólom na 1:0. Davis však následne o pár minút z penalty vyrovnal, zužitkoval faul na svojho spoluhráča a začínalo sa odznova - 1:1. Po hodine hry sa menilo skóre opäť, Dražič nebol príliš dlho na trávniku, no stihol hneď skórovať - 2:1. Moha neskôr vyzval do šance Šporara, ale najlepší strelec súťaže nedal. V 77. minúte Taiwo mohol vyrovnať, ale chybu obrany Slovana nepotrestal. Moha mohol potom rozhodnúť z penalty, ale Jedlička svoj tím ešte drža nad hladinou a chytil ju. Nakoniec však 21. gól v ročníku pridal Šporar a definitívne potvrdil tri body pre Slovan.

Autor: Ľubomír Hudačko