15.09.2018 16:45 CET
3 : 2
(2:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 3:2

Dôležitý zápas pre oba tíym v podaní Slovana a Dunajskej Stredy skončil lepšie pre belasých, ktorí natiahli sériu bez prehry. Naopak, hostia prvýkrát odovzdali všetky body niekomu zo súperov a pri jednom góle išlo aj o kuriozitu.

V úvode začali lepšie hostia, po pár minútach si vytvorili šancu. Bayo ale zblízka neuspel, Greif svoj tím pri tejto šanci výrazne podržal. Domáci brankár mal prácu aj o niečo neskôr, ale spolu s De Kampsom si poradil a neinkasoval ani tentoraz. Onedlho sa dostal na dostrel aj Slovan, gólovú prihrávku na Šporara zneškodnil Jedlička. Moha hneď na to z priameho kopu však parádne trafil a otvoril skóre - 1:0. Ešte horšie to bolo v 20. minúte, pretože Šporar presne trafil k žrdi - 2:0. DAC mohol znížiť ešte v prvom dejstve, no po peknej akcii zazvonilo iba brvno. Aj preto sa do kabín išlo za prijateľného stavu pre Slovan.

Po prestávke sa hostia snažili niečo ešte s výsledkom urobiť, no chýbala im presnosť a rozvaha v zakončení. Po hodine hry mohlo byť rozhodnuté, ale Šporar sa pošmykol v nevhodnej chvíli a potom v šanci smerom dopredu neuspel skazenou nahrávkou. Definitíva o troch bodoch tak prišla 17 minút pred koncom, išlo o kuriózny moment. Signalizovaný ofsajd sa nekonal, Jedlička tak nechtiac loptu smeroval na Šporara, ktorý do prázdnej brány upravil už na 3:0. Hostia márne protestovali a prvú prehru neodvrátili. A to napriek tomu, že dvomi gólmi v závere ešte zdramatizovali duel. Najprv sa trafil Bayo na 3:1 a neskôr Herc na 3:2. DAC ešte teda túžil po remíze, no druhá žltá pre Baya znamenala definitívnu stratu nádeje na vyrovnanie. Hostia prvýkrát v sezóne prehrali, naopak, Slovan to natiahol bez straty na ďalší zápas.

Autor: Ľubomír Hudačko