24.11.2018 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Železiarne Podbrezová 1:0

V 16. kole Fortuna ligy zdolal FC ViOn Zlaté Moravce na domácom trávniku FK Železiarne Podbrezová najtesnejším rozdielom 1:0 (1:0).

Hralo sa v chladnom počasí. A tak aby nezamrzli, predvádzali obe mužstvá aktívny, bojovný futbal. V tretej minúte skúsil zakončovať Švec, a z hranice 16-ky mieril tesne nad. Na opačnej strane strieľal prudko z desiatich metrov do bočnej siete Voško. Jediný gól stretnutia strelil v 18. minúte Ewerton Paixao da Silva, keď technickou strelou spoza šestnástky zaskočil Kuciaka - 1:0. Už o päť minút po tomto momente Ewerton prudkou strelou z 18 metrov prestrelil. V 41. minúte z rohu centroval Karlík a Dimitrijevič hlavou trafil pravú žrď Kuciakovej brány. V závere prvého polčasu Obročníkovu nepresnú tečovanú strelu eliminoval Krnáč.

V úvode druhého dejstva bola väčšia iniciatíva na strane hostí. Avšak úspešní boli iba po šestnástku domáceho celku. V 76. minúte Leškov pokus zo štandardky Kováč vyboxoval. Brašeňov center hlavou namieril striedajúci Urgela do Kuciakových rúk. V 85. minúte po rohu zakončoval Berbadnina, ale neuspel. V závere hrali hostia vabank, no bez väčších šancí. ViOn zdolal Podbrezovú na domácej tráve 1:0. Zlaté Moravce v lige zvíťazili po deviatich stretnutiach, keď predtým sa z víťazstva tešili ešte 25. augusta proti Michalovciam (2:0). Na opačnej strane hráči Podbrezovej vo Fortunalige prehrali šiesty zápas po sebe.

Autor: Dušan Guman / sport.sk