27.04.2019 17:00 CET
1 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:1

Posledný tím fortunaligovej tabuľky FC ViOn Zlaté Moravce remizoval so siedmym Spartakom Trnava na domácom ihrisku 1:1 (0:0).

Ofenzívnejšie naladení vstúpili do zápasu domáci. V desiatej minúte Švec posunul Dugovi a jeho strela skončila na ľavej žrdi Bolekovej brány. V 21. minúte sa vo veľmi dobrej šanci ocitol Válovčan, ale sám zoči-voči Bolekovi namieril len do gólmana. V 24. minúte skúšal šťastie Janečka; jeho strelu z 18 metrov Chovan vyrazil na roh. Po polhodine Válovčanov volej z hranice šestnástky tesne minul trnavskú bránu. O minútu neskôr Brašeň prihral Ďubekovi, ale jeho prudkej strele chýbali centimetre.

Druhé dejstvo už divákov tak nenadchlo. Loptu častejšie držala Trnava, vážnejšie šance si nevypracovala. Po hodine hry z asi 30-tich metrov prudko zakončil Válovčan. Bolek bol pozorný. V 78. minúte išli do vedenia hostia: po rýchlom protiútoku Abenu sa k lopte dostal striedajúci Yilmaz a prudkou strelou k pravej žrdi otvoril strelecký účet svojho tímu - 0:1. V 87. minúte Válovčanovu hlavičku na bránkovej čiare rukami odvrátil Košút. Rozhodca ho za to ocenil červenou kartou a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ďubek a nezaváhal - 1:1. V hektickom závere gól nepadol, a tak FC ViOn Zlaté Moravce remizoval so Spartakom Trnava 1:1 a ostáva na poslednej priečke tabuľky.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk