28.10.2018 17:00 CET
1 : 1
(0:1)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:1

Diváci videli v Zlatých Moravciach dva góly a oba padli po penaltách. Trnava tak nevyužila vedenie desať minút pred koncom a sama takisto inkasovala z najvýhodnejšej štandardky.

Papierovo slabší boli v zápase domáci hráči, no začali odvážne a nemali so Spartakom žiadne zľutovanie. Hrnuli sa dopredu, Chudý mal prácu už po troch minútach. Dugovu strelu však za svoj chrbát nepustil. Brankár hostí mal musel riešiť nepríjemnosti aj o pár minút, do streleckej listiny sa chcel zapísať Richtárech. Hlavičku Ďubeka takisto skrotil a skóre sa nemenilo ani v 24. minúte. Brašeň sa unáhlil a z dobrej pozície netrafil. Po polhodine hry sa uviedol centrom Grendel a Krnáčovi narobil poriadne ťažkosti. Diváci však nevideli gól v prvom polčase.

Vion začal aktívne aj po prestávke, Ďubek po peknej akcii napríklad mieril zo sľubnej pozície nepresne. Chudý potom zabránil zmene stavu aj po strele Richtárecha. Cassadovu šancu potom neúnavný Chudý v bráne ratoval dokonca na bránkovej čiare. V 72. minúte skúšal šťastie zo štandardnej situácie z 25 metrov Banovič, Chudý však opäť vytesnil na roh. Desať minút pred koncom prišla penalta pre hostí, vybojoval ju Ghorbani. Grendel oklamal brankára a Spartak viedol. Vedenie však neudržal, pretože v nadstavenom čase kopal penaltu aj Vion. Kadlecov faul potrestal na konečných 1:1 Urgela.

Autor: Ľubomír Hudačko