20.10.2018 17:00 CET
3 : 2
(1:2)

DAC Dunajská Streda - Železiarne Podbrezová 3:2

DAC Dunajská Streda opäť raz otočil nepriaznivý stav a s FK Železiarne Podbrezová zvíťazil v dvanástom kole Fortuna ligy 3:2 (1:2).

DAC začal veľmi dobre, veď skóroval hneď z prvej vážnejšej akcie. Vo štvrtej minúte po centri Davisa z ľavej strany zahlavičkoval Bayo - 1:0. V dvanástej minúte Bayo zbehol po ľavej strane a po jeho spätnej prihrávke, ktorú nestihol Herc, trafil Kalmár pravú žrď. V trinástej minúte Obročník dostal loptu na hranici pokutového územia a pravačkou rozvlnil sieť - 1:1. V 15. minúte išiel dopredu Herc, no namiesto strely prihrával, čo obrana vystihla.

V 20. minúte z diaľky pálil Mikuš, avšak nepresne. O minútu neskôr v pokutovom území spracoval center Mikuš, Leško vystrelil a loptu ešte tečoval Breznaník - 1:2. Vyrovnať mohol v 28. minúte Bayo, no hlavičkoval tesne vedľa. V 31. minúte použil hlavu i K. Vida, ale Kuciak si s ním poradil. V 42. minúte obišiel Kalmár troch protihráčov a vyslal loptu mimo.

Po obrátke sa do útoku pustili hostia. V 47. minúte Breznaníkova šanca skončila vedľa. V 49. minúte z hranice päťky poslal loptu do brány Bayo - 2:2. V 51. minúte Breznaníkova strela ľavačkou tesne minula Jedličkovu bránu. V 56. minúte z hranice šestnástky zakončoval Kalmár, no ani v jeho moci nebolo trafiť priestor troch žrdí.

V 61. minúte rovnaký výsledok dosiahol hlavou po centri Vidu Bayo. Podbrezovčania reagovali rovnako: v 70. minúte po centri Leška mieril Mikuš nad. Ďalšiu mimózu vyslal po centri Kalmára K. Vida. Dunajská Streda sa tlačila dopredu. V 78. minúte predviedol výborný zákrok pri Hercovej delovke Kuciak. V 85. minúte si loptu zasekol Kalmár, čím oklamal brániaceho hráča, posunul si ju a z 22 metrov trafil k žrdi - 3:2. To bolo všetko, Dunajská Streda porazila Podbrezovú 3:2 a zaznamenala štvrté ligové víťazstvo v rade.

Autor: Dušan Guman / teraz.sk