0 : 1
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:1

O titule je prakticky definitívne rozhodnuté, Slovan zvládol za tri body aj horúcu pôdu Dunajskej Stredy a už len administratívny prešľap, alebo iná nepredvídateľná skutočnosť ho v tejto sezóne môže pripraviť o triumf.

V úvode sa pokúšal do šance dostať Šporar, no neuspel. Ten istý hráč o niečo neskôr natiahol Jedličku, no skóre sa taktiež nemenilo. DAC, pre ktorého to bol krst novej arény pohrozil prvýkrát K. Vidom, ale jeho nožničky do brány neprešli. Jedlička dobre zasiahol pri šanci Mohu o niečo neskôr, inak sa však hralo len medzi oboma vápnami. Prácu mal aj Greif, dobre zakročil pri ojedinelej akcii DAC-u. Treťjakov v závere polčasu nedal v dobrej šanci, tesne minul. Božikov v závere polčasu hlavičkoval vedľa.

Po pauze Šporar unikol, pred bránou zakončil Moha, ale Jedlička ukázal svoje umenie. V 61. minúte zahrával Suchockij priamy kop z ľavej strany, po hlavičke Šporara skončila lopta v sieti, ale gól kvôli ofsajdu neplatil. V 67. minúte centroval do pokutového územia Kalmár, nebezpečnou strelou zakončil Taiwo. Asi desať minút pred koncom lopta trafila Blackmana do ruky a kopala sa penalta. Šporar ju bezpečne premenil - 0:1. Následne Ljubičič mieril hlavou do brvna. Domáci sa ešte dožadovali penalty a skúsili vabank, no tešil sa Slovan a titul má prakticky vo vrecku.

Autor: Ľubomír Hudačko