02.12.2017 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1

V 18. kole Fortunaligy remizoval na východe republiky MFK Zemplín Michalovce s MFK Ružomberok 1:1 po bezgólovom prvom polčase.

Bol to súboj dvoch celkov, ktorým sa v posledných týždňoch darilo. Začalo sa obojstranne opatrne. Krížnou strelou ako prví pohrozili hostia z Liptova. Zakončoval Daniel a domáci gólman vyrážal na roh. Michalovčania boli v strede poľa kombinačnejší, ale chýbalo im viac originality vo finálnej fáze. Nedlho po polhodine hry prenikol cez obranu Ružomberka Danko, ale jeho strela tesne minula priestor troch žrdí. V závere polčasu nebezpečne pohrozil hosťujúci Haskič, keď už obišiel i brankára Bieszczada, ale jeho málo razantnú strelu vykopol Kavka.

Druhý polčas bol na šance bohatší. Strela domáceho Koscelníka v 51. minúte išla tesne vedľa. V 67. minúte po kombinácii na ľavej strane Regáliho strela skončila na žrdi a loptu dorazil do siete Danko - 1:0. Priaznivci domáceho celku sa z vedenia dlho netešili. Už o minútu zahlavičkoval presne Gerec a bolo 1:1. V ostávajúcom čase sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no sieť sa už viac nezavlnila ani na jednej strane. Zemplín Michalovce si s Ružomberkom body podelil po remíze 1:1 (0:0).

"Terén bol dnes veľmi ťažký. Síce sme mali strelecké šance, ale chýbala nám finálna fáza. Nakoniec sa zápas skončil asi spravodlivou remízou, aj keď máme pocit, že sme mohli zo zápasu vyťažiť viac," nechal sa po skončení duelu počuť tréner hosťujúcej "Ruže" Norbert Hrnčár. "Súhlasím s kolegom, že terén bol ťažký. V prvom polčase sme mali 35 minút dobrých. Je veľká škoda, že keď sme išli do vedenia, súper veľmi rýchlo vyrovnal," okomentoval dianie na trávniku kormidelník Michaloviec Anton Šoltis.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk