22.07.2017 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 1:0

Najtesnejší výsledok 1:0 sa zrodil v prvom kole aj v Trnave. Jediný gól stretnutia namieril do siete už po piatich minútach Pekár a viac gólov Spartak ani Zemplín nepridali a tak tri body ostali doma.

Andeli s novým trénerom vybehli na súpera už od úvodu a aj preto sa gólová šanca zrodila už v 5. minúte. Posila Štefan Pekár zakončil presne, keď sa po odraze dostal k lopte a nedal nádej inej možnosti ako skóre 1:0. Michalovce chceli odpovedať a futbal sa hral na oboch stranách vo svižnom tempe. V 13. minúte strelu Koscelníka kryl Jakubech a od dve minúty na opačnej strane strieľal vedľa Pehlivan. Šancu Egha potom vyboxoval gólman Zemplína na roh. Východniari mohli vyrovnať v závere polčasu, ale šanca Božoka po hlavičke sa neujala. Aj preto sa stav od piatej minúty nemenil.

Čanturišvili pár minút po zmene strán mohol zvýšiť skóre domácich, ale mieril nad bránu v samostatnom úniku. Potom sa neujala ani spolupráca Pekára s Greššákom, na konci ktorej bol aktívny Čanturišvili. Jakubech v bráne Spartaka nemal veľa práce ani po sérii centrovaných lôpt, dobre zastúpila obrana, alebo sa neujala ofenzívna sila hostí. Najväčšou šancu mal po hodine hry po priamom kope Egho, hlavičkoval však vedľa a o chvíľu na to po rýchlej kontre prestrelil. Michalovce sa sanžili vyrovnať, ale proti dôkladnej defenzíve sa nevedeli presadiť. Neuspel v závere ani També, keď jeho ranu brankár vyrazil preč. Aj preto stav 1:0 ostal v platnosti a Trnava má prvé tri body aj čisté konto vo vrecku.

Autor: Ľubomír Hudačko