20.09.2017 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 1:0

V deviatom kole Fortunaligy si Spartak Trnava pripísal ďalšie tri body, keď Zlaté Moravce zdolal na domácej tráve tesne 1:0 (1:0).

Domáci začali útočne, ale zatiaľ bez gólového efektu. Hostia sa snažili o kontry, pričom útočili iba po šestnástku. Prvú väčšiu príležitosť mali Trnavčania v 15. minúte. Priamy kop Jirku z hranice 16-ky trafil domáceho hráča stojaceho v múre. V 32. minúte po rýchlej kontre strieľaný center Egha poslal za chrbát Kováča Jirka - 1:0. O desať minút kryl v páde brankár Kováč strelu Pehlivana.

V 56. minúte mali hostia šťastie po centri Čanturišviliho, keď Egho zblízka nastrelil brvno. V 63. minúte zakončil Záhumenský, čím zaznamenal prvú strelu svojho tímu priamo na trnavskú bránu. Hostia v druhom polčase ovládli stred poľa a andeli sa cez neho presadzovali už len ťažko. Slabší deň mali najmä Čanturišvili a Vlasko. Ďalšia nebezpečná strela pochádzala z dielne striedajúceho Bariša. Mierila vedľa trnavskej brány. V 80. minúte nastrelil Jirka z priameho kopu bočnú sieť. Pri protiútoku kryl Vantruba hlavičku Chrena. Rovnako ako v predchádzajúcom kole na pôde Prešova i tentoraz o výsledku rozhodol Trnavčan Jirka. Spartak Trnava porazil ViOn Zlaté Moravce 1:0 a dostal sa už na druhú priečku v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk