18.03.2018 15:20 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 2:0

Po prehre 0:2 v Žiline bodoval tentoraz Slovan naplno s rovnakým výsledkom, keď DAC Dunajská Streda porazil 2:0 (1:0) na domácej tráve.

Zápas Slovana s DAC-om bol zároveň priamym duelom o druhé miesto v skupine o titul. Výsledkovo ho lepšie zvládli belasí, čím stiahli stratu na vedúcu Trnavu na desať bodov a zaradili sa za ňu.

Pred zápasom si domáci pripomenuli životné jubileum 70 dožitých rokov legendárnych dvojičiek Jána a Jozefa Čapkovičovcov, respektíve 75-ku bývalého brankára Slovana Mariána Sedíleka. Slávnostný výkop mal spevák skupiny Tublatanka Maťo Ďurinda.

Od prvých sekúnd sa hral v chladnom počasí živý futbal. Domáci Holman zakončil spoza šestnástky, ale brankár Macej stál na správnom mieste. Potom mal dve dobré šance DAC. Z pravej strany strieľal nebezpečne Pačinda, následne ten istý hráč mieril po akcii Černáka z opačnej strany nad. V 19. minúte Macej vychytal v úniku Čavriča. V 24. minúte dostal dobrú prihrávku za obranu Rabiu, prihral ešte lepšie postavenému Holmanovi, a ten v páde trafil do prázdnej bránky - 1:0. Hra sa ďalej odohrávala najmä medzi šestnástkami.

Druhý polčas začali oba celky opatrnejšie. V 55. minúte trafil Divkovič z uhla ľavú tyč Šullovej brány. V 60. minúte zahrával priamy kop Pačinda. Božikov rozozvučal pri obrannom zákroku žrď vlastnej brány, a potom ešte musel loptu vykopnúť z bránkovej čiary. V 70. minúte prišla nedôrazná hlavička Holmana.

O dve minúty po tomto momente po chybe v rozohrávke hostí prihral Holman do behu Mohovi, ktorý v nájazde trafil pod brvno - 2:0. Dvakrát pohrozil aj Čmelík: najprv pálil vysoko nad, následne pri jeho tečovanom pokuse dobre zareagoval Šulla.

Dunajská Streda sa snažila útočiť, ale skóre už neskorigovala. ŠK Slovan Bratislava zdolal DAC Dunajská Streda 2:0 a preskočil svojho súpera na druhom mieste tabuľky.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk