12.05.2018 17:45 CET
6 : 0
(3:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 6:0

Nečakaný výsledok sa zrodil v Žiline, kde vlaňajší majster deklasoval toho čerstvého tenisovým kanárom 6:0. Opäť sa presadil aj najlepší ligový strelec Mráz, na hráčoch šampióna sa evidentne prejavili dôsledky toho, že im už o nič nejde.

Najhoršiu prehru v sezóne si Spartak nechal na predposledné kolo. Málokedy v tomto ročníku ťahal za kratší koniec, no tentoraz si zavaril tenisovým kanárom. Po výsledku 7:0 na tomto štadióne pred časom sa zdalo, že v majstrovskej sezóne niečo také nemôže prísť. No stalo sa, čo trénera El Maestra napriek oslavám určite nepoteší. Po prvej štandardke hostí sa skóre menilo následne po štvrťhodine hry na druhej strane. Káčer otvoril skóre ranou k žrdi - 1:0 a o pár minút hlavičkou Mihalík upravil na 2:0. Dobrú aktivitu v oboch prípadoch predviedol Holúbek. Dlho sa však tento stav neudržal, pretože Hancko zblízka upravil už na 3:0. Spartak pôsobil nesústredene a unavene, čo šošoni využívali s prehľadom. Čakalo sa ešte na gól najlepšieho strelca, ten prišiel po prestávke.

Ubehlo desať minút hracej doby v druhom polčase a prišiel zásah Mráza na 4:0. Dobrú prácu urobil Mihalík, gólu nezabránil už ani Čonka. Zle-nedobre to pre čerstvého majstra bolo o tri minúty, pretože Holúbek nečakane prekonal Vantrubu - 5:0. V tom momente prišlo k výtržnostiam zo strany hosťujúcich povzbudzovateľov, rozhodca musel prerušiť zápas. Dlho sa potom nič nedialo, ale šošoni ešte raz udreli. Do listny strelcov sa zapísal aj Kubík - 6:0. Šancu mal potom ešte Mráz, ale krásny výsledok pre ténera Guľu, ktorý sa lúči so Žilinou sa už nezmenil, majster z Trnavy prežil hanebnú prehru, zrejme ešte bol v hlavách pri oslavách.

Autor: Ľubomír Hudačko