25.08.2017 18:30 CET
3 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 3:1

Opäť sa vo Fortuna lige prebudila Žilina, ktorá zaznamenala druhé víťazstvo v sezóne. Proti Trnave to bol dlho vyrovnaný duel, o všetkom podstatnom rozhodli domáci až v záverečnej desaťminútovke. Tri body ostali doma po výhre 3:1.

Piatková predohrávka bola zároveň šlágrom 6. kola, hralo sa pod Dubňom v dobrej atmosfére a v dobrom tempe. Prvá šanca prišla v 11. minúte, domáci sa však nedostali k zakončeniu, čo znemožnil Vantruba. O pár desiatok sekúnd však lopta potom našla Škvarku, ktorý krížnou strelou otvoril skóre - 1:0. Šošoni sa ale neradovali dlho, pretože Spartak okamžite vysunul dopredu Kadleca a ten sa v nájazde nemýlil - 1:1. V 33. minúte Káčer vysunul Škvarku, ten v šestnástke takmer z bránkovej čiary centroval pred bránku, no loptu nemal kto poslať do siete a hostia ju odvrátili do bezpečia. Hralo sa naďalej v skvelom tempe a bolo sa na čo pozerať. Určite sa diváci nenudili, v závere polčasu pribúdali brejky na strane Trnavy, ale skóre sa viac nemenilo.

Do prestávky sa teda išlo za nerozhodného stavu, domáci však súrne potrebovali zmeniť skóre vo svoj propech a pred reprezentačnou prestávkou si spraviť chuť. Avšak boli to hostia, ktorí sa po zmene strán dostali do šancí, Pehlivan a Tóth však nevyužili svoje možnosti. Mráz potom mieril po centri vedľa. Dlho sa potom po nešetrnom faule Káčera na Vantrubu nič nedialo, hostia si strážili remízu a nepúšťali frustrovaného majstra do veľkých šancí. Všetko sa rozuzlilo v poslednej desaťminútovke, opäť do čierneho po minulom kole skóroval Otubanjo. Jeho strelecké prebudenie pripravil Špalek a bolo 2:1. Trnava potom zapla ofenzívne chúťky, ale v závere inkasovala ešte raz. Otubanjo síce ešte mieril po ďalšej šanci tesne mimo, no Jánošík následne vystihol chybu brankára. Nemal potom už problém loptu dopraviť do siete a šošoni vyhrali druhý duel v ročníku. Naopak, Spartak druhýkrát za sebou prehral.

Autor: Ľubomír Hudačko