09.09.2017 19:00 CET
2 : 1
(0:1)

MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce 2:1

V siedmom kole Fortunaligy otočil MFK Ružomberok nepriaznivý stav a porazil Zemplín Michalovce na Liptove 2:1 (0:1).

Skóre zápasu sa prvýkrát menilo už v šiestej minúte. Po rohovom kope, ktorý zahrával Božok, hlavou trafil do siete Kavka - 1:0 pre Zemplín. V 16. minúte sa Sulley dostal pred Macíka a v páde zakončil len slabo. V 32. minúte Kira vyboxoval priamy kop Masla spoza šestnástky. Východniari išli hneď dopredu a Sulley trafil pravú ružomberskú žrď. O tri minúty nato Macík skrotil razantný pokus Žofčáka. Hostia boli v prvom polčase futbalovejší, kompaktnejší a nebezpečnejší, kým Liptáci sa do vyloženej šance nedostali.

V druhom polčase Ruža vystupňovala tempo a pred bránou Michaloviec bola čoraz aktívnejšia. V 51. minúte vystrelil v šestnástke Qose a Kira loptu nohou vyrazil. V 65. minúte strelu Gál-Andrezlyho gólman Michaloviec vytlačil na roh. O dve minúty neskôr Qose trafil žrď. V 71. minúte Kira vytláčal na brvno hlavičku J. Masla po rohovom kope. V 77. minúte to znova schytala konštrukcia brány. V domácom veľkom vápne sa presadil Regály. Vzápätí lopta skončila v sieti po doklepnutí J Masla. V 82. minúte hlavička J. Masla po rohu tesne minula priestor troch žrdí. Vydarená hlavička Daniela na 2:1 znamenala naopak rozuzlenie celého príbehu. MFK Ružomberok zdolal na domácej tráve Zemplín Michalovce o gól 2:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk