17.02.2018 16:00 CET
1 : 4
(0:3)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:4

Jednoznačným krokom za majstrovským titulom vstúpila do jarnej časti Trnava. V Zlatých Moravciach triumfovala bez problémov 4:1 a pripisuje si dočasný už dvanásťbodový náskok pred druhou Žilinou. O góly hostí sa postarali štyria rôzni hráči, Vion znižoval v závere z penalty.

Rozhodnuté už bolo prakticky po prvom polčase, veď líder tabuľky viedol rozdielom triedy a nič nenasvedčovalo tomu, aby to domáci ešte mohli zvrátiť. Všetko to začalo po desiatich minútach, Čanturišvili prekvapil Kováča dobrou strelou a otvoril skóre - 0:1. Nepripravený Vion sa nezmohol na odpoveď a už sa menilo skóre opäť. Vlaskov roh sa dostal k Pehlivanovi a bolo už 0:2. Ledva sa ukrojila polovica polčasu a Vlasko vysunul Egha a ten trafil presne na 0:3. Po polhodine hry mal ďalšiu šancu Vlasko, ale Kováč si poradil. Zlatomoravčania toho veľa nepredviedli a priebeh hry ich totálne paralyzoval.

Aj preto sa po zmene strán viac darilo hosťom a mali všetko vo svojich rukách. Nezastavilo ich ani husté sneženie a ďalej si hrali svoju vlastnú ligu. V 50. minúte mieril Egho ešte len do brvna, ale potom namieril z hranice vápna aj s tečom presne Kadlec a hostia oslavovali štvrtýkrát - 0:4. Na pozore sa však tucet minút pred koncom musel mať Vantruba, pretože hlavičku Harbu skončil na žrdi. Vion sa napokon dostal aspoň k čestnému gólu, ten strelil po ruke Čonku na 1:4 z pokutového kopu Šašinka. Hostia však bez problémov zvíťazili a kráčajú za vysnívaným titulom. Prvý krok už majú za sebou.

Autor: Ľubomír Hudačko