22.07.2017 20:30 CET
1 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - Železiarne Podbrezová 1:0

Na úvod nového ročníka dotretice 1:0. Aj tretí domáci tím v prvom kole vyhral len tesným rozdielom, stalo sa tak v Dunajskej Strede. Tá nastúpila proti Podbrezovej a vďaka gólu Pačindu si pripisuje prvé tri body.

Vlani čakal DAC na pvé tri body extrémne dlho a potom na to doplatil. Nekvalifikoval sa do Európskej ligy, no tentoraz začína Dunajská Streda s plným počtom. Takmer 5000 divákov na štadióne videlo zaujímavý duel, ktorý priniesol napokon len jeden gól. Najprv sa tímy oťukávali, potom mohol otvoriť skóre Šafranko, lenže mieril hlavičkou vedľa, bežala 22. minúta. O tri minúty neskôr skúšal šťastie Pačinda, ale nepresne. V 29. minúte pohrozil Migaľa, ale jeho strelu obrana Podbrezovej zblokovala. DAC vyzeral na lopte silnejší a mal viac z hry. Horehronci pre zmenu čakali na svoje šance, no spoliehali sa len na brejky či chyby súpera a vyčkávali. V závere polčasu prišiel rozhodujúci moment, Pačinda pekne zakrútil loptu z priameho kopu a otvoril skóre - 1:0.

Gól do šante pre hostí vôbec nebol príjemný a tak sa snažili zmobilizovať sily a skúsiť niečo s výsledkom urobiť. Viac sa smerom dopredu snažili práve zverenci trénera Praženicu, ale výsledkový efekt to na ich smolu neprinášalo. Naopak, DAC mohol zvýšiť vedenie po hodine hry, ale Ľuptákova delkova mierila len tesne vedľa. Desať minút pred koncom neuspel ani Čmelík, Kuciak si poradil. Hostia už potom hrali vabank a tak mohol trestať Šafranko, lenže 5 minút pred koncom tiež mieril vedľa. Viac sa toho napokon neudialo a tri body ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko