12.05.2018 17:45 CET
0 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:1

Na druhé miesto poskočil Slovan, ktorý v kľúčovom dueli uspel na pôde Dunajskej Stredy. To znamená, že má v tabuľke o dva body viac ako tento ich súper a pred posledným kolom teda všetko vo svojich rukách. Jediný gól na Žitnom ostrove dal Božikov.

Viac ako 10 000 divákov sledovalo tento duel, ktorý si zaslúžil označenie šláger kola. Prvú šancu mal Bayo po pár minútach, ale Božikov na čiare zachránil od pohromy. V 14. minúte potom prešiel po ľavej strane Bayo, nebezpečný center pred bránu odvrátila obrana Slovana. Šancu mal aktívny Bayo o niečo neskôr, ale osamotený pred Šullom trafil len do neho a skóre sa nemenilo. Ljubičić neskôr mieril z priameho kopu len do múru, inak sa hral len medzišestnástkový futbal a diváci si na svoje príliš neprišli. Z ničoho však udrel Slovan, pretože v poslednej minúte polčasu Božikov hlavičkou trafil presne a bolo 0:1.

To domácich poriadne zaskočilo, gól do šatne bol nepríjemný a druhé miesto bolo v tej chvíli ohrozené. Najaktívnejší hráč zápasu bol jednozančne Bayo, ktorý hlavou však desať minút po prestávke prestrelil bránu. V 56. minúte Šporar ušiel domácim obrancom, obišiel vybiehajúceho Maceja, vyslanú strelu z uhla ešte brankár stihol vyraziť. Po hodine hry potom hrali prím skôr vášne na ihrisku a šance, žiaľ, nepribudli. DAC sa snažil niečo s výsledkom urobiť, ale nedarilo sa mu smerom dopredu. Ljubičič dokonca v poslednej minúte zachránil pred druhým gólom Slovana, následne neplatil domáci gól tesne pred koncom. Tri body tak putujú do Bratislavy, Slovan bude podľa všetkého na 2. mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko