26.04.2017 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

ŠPORT Podbrezová - FC Zlaté Moravce 2:0

Železiari z Podbrezovej ukončili katastrofálnu jarnú sériu bez výhry a v zápase 29. kola proti Zlatým Moravciam získali tri body po víťazstve 2:0 (1:0).

Pre nového trénera Podbrezovej Karola Praženicu (po rozviazaní zmluvy s Marekom Fabuľom) to proti Moravciam bola v role hlavného kouča premiéra v najvyššej futbalovej súťaži. V prvom polčase si jeho zverenci utvorili tlak a viedli tesným rozdielom. V 18. minúte zahrávali vôbec prvý roh a od Podia cez Kupčíka gólovo zakončil Bernardina - 1:0. Železiari po góle za neustávajúceho dažďa konečne ožili a naplno diktovali priebeh hry. Z mála akcií, ktoré stáli za pozornosť, zaujala strela Bernadinu mimo brány v 15. minúte a v 25. minúte mieril ponad bránku zasa Vajda. V 28. minúte center z uhla prinútil k zákroku Kováča. Hostia sa v hre dopredu veľmi trápili, bránu domácich v prvom polčase vôbec neohrozili a nevypracovali si ani jednu vážnejšiu situáciu.

Počas prestávky sa s pohárom za titul v Tipsport lige prišli pochváliť hráči HC'05 iClinic Banská Bystrica. Podbrezová aj v druhom dejstve držala opraty zápasu v rukách a mierila za prvým víťazstvom s ViOn-om vôbec. V 57. minúte z diaľky vyskúšal Kováča Polievka. Popri množstve nepresností hra bola často prerušovaná, nehral sa oku lahodiaci futbal. Železiari držali súpera na dištanc, v 72. minúte Bernardina zo strely spoza šestnástky vyťažil roh. V 78. minúte šanca Dordeviča skončila na Kováčovi. V 80. minúte prvú strelu na bránku domácich v podaní de Oliveiru vyrazil za pomoci žrde na roh Kuciak. V záverečných sekundách sa do streleckej listiny zapísal gólovou hlavičkou Mikuš po centri Turňu - 2:0. ŽP Šport Podbrezová zvíťazil nad ViOn-om Zlaté Moravce 2:0 (1:0) a jeho pohárová nádej stále žije.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk