18.02.2017 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - DAC Dunajská Streda 0:0

V 20. a zároveň úvodnom jarnom kole Fortunaligy remizoval ŽP Šport Podbrezová s DAC-om Dunajská Streda bez gólov 0:0.

Už pred začiatkom duelu museli domáci riešiť problémy so zostavením základu. Nastúpiť totiž nemohla stopérska dvojica Krivák - Kostelný. Prvý pre žlté karty, druhý, kapitán tímu, si pred duelom na rozcvičke natiahol lýtkový sval. V prvom polčase domáci nebezpeční neboli, väčšiu aktivitu smerom dopredu vykazovali hostia, ale chýbali im šance. Jedinú vážnejšiu obstarali krajní obrancovia Dunajskej Stredy v 35. minúte. Živkovič z pravej strany odcentroval a z prvej zakončoval Davis, ktorý iba tesne minul odkrytý priestor brány. To bolo asi všetko zaujímavé, čo sa stalo do konca prvého dejstva.

Po prestávke domáci opticky ožili. V 52. minúte sa im podarilo vyslať prvú strelu medzi žrde. Z priameho kopu z 18-tich metrov mieril Podio. Našiel len miesto, kde stál gólman hostí. O pár minút neskôr argentínsky legionár z rohu centroval do malého vápna, kde hlavičkoval Vajda. Na bránkovej čiare tentoraz dobre zasiahol Slávik. Na opačnej strane mohol skórovať Pačinda. Zakončil volejom z hranice veľkého vápna tesne vedľa žrde. Podbrezovčania v závere vykazovali väčšiu vôľu hrať, ale nedokázali rozvlniť sieť. Dobrý pokus predviedol Kuzma, ale lopta skončila na konštrukcii bránky.

Tím Podbrezovej nevsietil gól, ale to sa nepodarilo ani hosťom. Horehronci remizovali s Dunajskou Stredou bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk