27.05.2017 17:30 CET
3 : 1
(3:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 3:1

Spartak Trnava sa s ligovou sezónou rozlúčil víťazstvom, keď v 33. kole Fortunaligy porazil ViOn Zlaté Moravce - Vráble 3:1 (3:0).

Domácim vyšla úvodná desaťminútovka. V druhej minúte fauloval v šestnástke Kapor Jirku a z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre Godál - 1:0. Vo ôsmej minúte po rohovom kope Čonku hlavičkou zvýšil Sloboda na 2:0. Trnavčanov tento stav upokojil a napriek snahe hostí sa hralo v ich réžii. V 24. minúte Halilovič vysunul Jirku, ktorý namiesto prihrávky na voľného Schranza zblízka nastrelil vybiehajúceho Kováča. O chvíľu Čonka preloboval spoza šestnástky Kováča spolu s bránou hostí. Po polhodine hry prišli dve príležitosti hosťujúceho Válovčana. Najskôr jeho strelu z uhla kryl Jakubech, potom Zlatomoravčan tesne minul bránu. V 43. minúte po nevinne vyzerajúcej akcii Janso strelou z asi 30 metrov prekonal Kováča - 3:0. Hostia mohli v poslednej minúte prvého polčasu znížiť, ale hlavičku Kapora vytlačil Jakubech na brvno.

V druhom polčase mal hneď v úvode príležitosť opäť zmeniť skóre Jirka, keď išiel sám na Kováča, ale pri zakončení len nastrelil gólmana. Z protiútoku strelu striedajúceho Nurkoviča vyrazil Jakubech. V 55. minúte po krížnej prihrávke Kadleca strelil Janso do brvna. Jakubech pri dvoch šanciach hostí udržal čisté konto. V 83. minúte brankár Trnavy najskôr vyrazil strelu Nurkoviča, ale nabiehajúci Ewerton rozvlnil sieť - 3:1. V poslednej minúte opäť Jakubech vyrazil nebezpečnú strelu Nurkoviča. Následný strieľaný center nenašiel adresáta. Domáci sa tak rozlúčili s hŕstkou divákov a s jednou zo svojich najhorších sezón, keď doma prehrali sedem zápasov, víťazstvom 3:1 s ViOn-om Zlaté Moravce.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk