01.10.2016 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 1:0

V jedenástom kole získala tri body Trnava, ktorá v nadstavenom čase zdolal Zlaté Moravce jediným gólom stretnutia 1:0 (0:0).

V siedmej minúte sa k hlavičke dostal Sedlák. Hladík k nemu pristúpil zle a dal mu tým veľa priestoru. V 19. minúte sa po rohu Spartaka dostal k strele Sloboda a brankár Kováč tlačil loptu pohľadom. Lopta napokon skončila mimo troch žrdí a Vion sa ubránil. Po polhodine hry mohla Trnava vyhrávať. Jirka si v šestnástke spracoval hruďou dobrý pas a lopte v ceste do siete zabránil vlastným telom gólman hostí. V 36. minúte Kováč poslal loptu na spoluhráčov vpredu. Kontra Trnavy priniesla Košťálovú prudkú prihrávku do voľného priestoru na Haliloviča, a ten nedokázal pred Kováčom posunúť na voľného Tambeho. To by bol býval istý gól do prázdnej brány, avšak nestalo sa.

V 63. minúte sa Válovčan vyhol ofsajdovej pasci, unikol obrane a išiel sám na Jakubecha. Ten mu vykryl uhol a Válovčan trafil tyč. Dorážku nezvládol najlepšie, keď minul bránu. Diváci na to reagovali pískaním. Už o minútu po tejto situácii Dubec ani poriadne nevyskočil pri vysokej lopte; na druhej strane sa do zakončenia dostal Konnsimbal. Hlavičku hostí chytil bez problémov mladý gólman Jakubech. V nadstavenom čase sa po autovom vhadzovaní lopta dostala k Ivanovi Hladíkovi, ktorý hlavou prekonal Kováča - 1:0. Viac sa už udiať nestihlo, a tak Spartak Trnava zdolal ViOn Zlaté Moravce gólom v samom závere najtesnejšie 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu