18.03.2017 17:00 CET
1 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 1:1

ŠK Slovan Bratislava nepotvrdil papierové predpoklady a s predposlednými Zlatými Moravcami iba remizoval 1:1 (0:1).

Papierové predpoklady pre tento zápas boli jasné: belasí, ktorí na jar nestratili ešte ani bod, po výhre v Senici mali naplno bodovať aj v domácom dueli s ViON-om. Slovan si v úvodnej štvrťhodine vytvoril celú sériu gólových príležitostí, ale jeho hráči sieť nerozvlnili ani raz. Vedenia sa teda ujali naopak hostia. V 18. minúte z ľavej strany rozohral prvý rohový kop Orávik. Lopta najprv lízla pravú žrď Muchovej brány. Odrazenú ju s prehľadom umiestnil medzi tri žrde Bariš - 1:0 pre Moravce. Najväčšie šance na vyrovnanie mali v 36. minúte Priskin a Oršula, ktorých úspešne vychytal brankár Zlatých Moraviec Kováč. V závere prvého polčasu Priskin napálil loptu do ľavej žrde brány hostí.

Hneď dve minúty po zmene strán sa skóre menilo druhýkrát. Striedajúci Válovčan stiahol v šestnástke Priskina a Soumah nariadený pokutový kop bez problémov premenil - 1:1. Slovan vyvinul na hosťujúcu bránu tlak. V 51. minúte sa Priskin opäť trafil do žrde a zhodou okolností do tej istej. V 77. minúte odrazená lopta po rohovom kope obtrela hornú časť Kováčovej brány. Napriek hernej a územnej prevahe už Slovan viackrát sieť nerozvlnil a na západe krajiny sa teda zrodila deľba bodov po výsledku 1:1 (0:1). Keďže konkurenčná Žilina svoj súboj s Ružomberkom vyhrala (3:1), jej náskok práve pred Slovanom opäť narástol na sedem bodov.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk