06.11.2016 15:20 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 1:0

V 15. kole Fortunaligy získal bratislavský Slovan tri body, keď na domácej tráve zdolal DAC Dunajská Streda najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

Tréner belasých Vukomanovič poslal na trávnik identickú zostavu ako naposledy proti Podbrezovej. Dunajská Streda zastavila šnúru neúspechov triumfom v Myjave v minulom kole. V upršanom veternom počasí sa Slovan hneď od začiatku tlačil dopredu, chýbala však presnejšia finálna fáza. K odrazenej lopte sa dostal Čavrič a jeho strelu z dobrej pozície zblokoval Kwin. Následne neuspeli Soumah ani Oršula. Belasí pokračovali v dobýjaní dunajskostredskej brány. Po polhodine hry sa domáci začali tešiť, keď spoluprácu dvojice de Kamps - Čavrič zakončil Soumah, ale arbiter Glova gól pre postavenie mimo hry neuznal. Tlak Slovana v závere prvého polčasu zosilnel. Gól mohol zaznamenať Kubík, keď po samostatnej akcii vypálil len do Slávika.

Po zmene strán sa osmelili aj hostia a viackrát pohrozili akciami po krídlach. Kombinačná hra na ťažkom teréne robila problémy obom mužstvám. Po hodine hry kouč Vukomanovič posilnil ofenzívu nasadením Priskina a striedanie mu neskôr vyšlo. V 71. minúte de Kamps vysunul Soumaha a jeho strela tesne minula bránu DAC. Slovanisti o konečnom výsledku rozhodli desať minút pred záverečným hvizdom. Soumah vyslal kolmicu Priskinovi a maďarský reprezentant obstrelil Slávika - 1:0. Slovan víťazstvom predĺžil víťaznú sériu na päť zápasov. "Náročné podmienky boli rovnaké pre obe mužstvá. Práve v takýchto zápasoch rozhoduje individuálna kvalita, ktorá nám v prvom polčase chýbala. Pri góle sme mali šťastie, získali sme loptu v strede poľa a Priskin to vyriešil výborne. Som rád, že naša víťazná séria pokračuje," povedal po zápase tréner belasých Ivan Vukomanovič. "V náročných podmienkach sme hrali takticky dobre. V prvom polčase sme súpera pustili do jedinej vyloženej šance. Po našej obrovskej chybe v strede poľa sme inkasovali, a to nás stálo lepší výsledok," vyjadril sa tréner DAC-u Csaba László.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk