06.08.2016 19:00 CET
3 : 2
(2:2)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 3:2

Na čele Fortuna ligy je opäť Slovan Bratislava, ktorý si poradil s Dunajskou Stredou tesne 3:2. Štyri góly pritom padli už v prvom polčase, v tom druhom rozhodol víťazným zásahom Schet. DAC kvôli tomu ostáva na chvoste tabuľky s jediným bodom.

Zápas sa rozbiehal podľa predstáv domácich, pretože už po desiatich minútach otvoril skóre Schet. Po akcii Soumaha a Kubíka namieril presne k žrdi práve tento extrenčan a bolo 1:0. To domácich nabudilo, pretože potom mali réžiu hry vo vlastných rukách. Michalík neskôr síce mohol vyrovnať, ale hlavičkou neuspel. V 22. minúte sa mohol radovať opäť Slovan, ale Tofiloski vychytal šancu po akcii Kuíka s Priskinom. Druhý menovaný trafil v dobrej možnosti len do stredu brány. DAC sa spoliehal na protiútoky a jeden im vyšiel v 24. minúte. Niekdajší hráč Slovana Štepanovský sa dostal do vyloženej možnosti po perfektnej nahrávke a prekonal Muchu - 1:1. Lenže tento stav dlho nevydržal a opäť sa radovali belasí. Center z pravej strany na Soumaha bol presný, útočník si ešte pripravil pôdu na skórovanie a upravil na 2:1. Koniec polčasu ale patril hosťom. Dlhý aut prešiel až na zadnú žrď, kde hlavičkou trafil do čierneho neatakovaný Šabala a začínalo sa odznova - 2:2.

V aktuálnom ročníku nehrá DAC podľa svojich predstáv a preto by sa mu bod z Pasienkov mimoriadne rátal. Ak však divák čakal podobne gólový priebeh, ako tomu bolo v prvom dejstve, musel ostať sklamaný. Nehralo sa živo, akcie končili nepresnosťami a to vyhovovalo žltomodrým. Slovanu nechýabalo veľa, aby udrel v 63. minúte, ale dobrý center na zadnú žrď upratala pred Lásikom obrana. V 75. minúte mohol nakloniť misky váh na hosťujúcu stranu Pačinda, s jeho hlavičkovým zakončením po dlhom pase si však Mucha poradil. Škrt cez rozpočet následne urobil Štepanovský, ktorý musel ísť predčasne pod sprchy po druhej žltej karte. A ešte horšie pre hostí bolo to, že po priamom kope a trme-vrme vsietil druhý gól v zápase Schet - 3:2. Zblízka po odrazenej lopte nedal šancu brankárovi a naklonil misky váh opäť na stranu domácich. Ešte veselšie to pre Slovan mohlo byť po šanci Priskina, ktorý neuspel v jasnej možnosti, ale tri body ostali doma. Naopak, DAC sa trápi a po štyroch zápasoch novej sezóny má stále len jediný bod.

Autor: Ľubomír Hudačko