06.11.2016 17:30 CET
7 : 0
(3:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 7:0

V 15. kole Fortunaligy porazil MŠK Žilina Spartak Trnava vysoko 7:0 (3:0) a potvrdil pozíciu lídra tabuľky.

Už vo štvrtej minúte dala Žilina prvý gól, no Škvarkov zásah pre ofsajd neplatil. V deviatej minúte Diaz vysunul Káčera, ktorý prekonal bezmocného Jakubecha - 1:0. V 25. minúte Yusufov padáčik z diaľky pohladil brvno bránky, keď Jakubech bol už prekonaný. V 26. minúte sa z hranice šestnástky oprel do lopty Škvarka, no Adam Jakubech predviedol vydarený zákrok a loptu vyškriabal. Striedať musel zranený Otubanjo. Po polhodine hry padol ďalší gól v podaní domácich, ktorý pre ofsajd neplatil. V 39. minúte Hlohovský technicky obstrelil gólmana červenočiernych a bolo 2:0. V 43. minúte po rohu Sloboda z voleja poslal loptu tesne vedľa pravého vinkla Volešákovej bránky. V poslednej minúte prvého polčasu Hlohovský naservíroval pred Haskiča, ktorý zvýšil na 3:0.

Po obrátke dobrý zákrok po strele Jirku predviedol Volešák. Vzápätí vydarene zakončil Hlohovský - 4:0. V 50. minúte Škvarka z 20-tich metrov vymietol pavučinu a zvýšil vedenie Žiliny na 5:0. V 63. minúte po strele kapitána Škvarku predviedol dobrý zákrok opäť Jakubech a vyrazil na rohový kop. V 71. minúte videl po druhej žltej červenú kartu Trnavčan Anton Sloboda. O tri minúty nato po centri Mabouku upratal loptu do siete svojím druhým gólom v zápase Nermin Haskič. V 84. minúte sa center Škvarku do šestnástky dostal k Jánošíkovi, čo znamenalo už siedmy gól do siete Trnavy. V 87. minúte zaváhala žilinská obrana, Halilović ostal sám pred Volešákom, ale brankár Žiliny sa hráčovi Trnavy hodil pod nohy a zmaril mu šancu na čestný gól hostí.

MŠK Žilina vyhrala nad Spartakom Trnava vysoko 7:0 (3:0) a v súťaži zatiaľ nenachádza konkurenta.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu