26.04.2017 19:00 CET
3 : 1
(2:0)

MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce 3:1

Pohodlné víťazstvo si pripisuje Ružomberok. Doma s Michalovcami vyhral o dva góly a udržal si tak šancu na pohárovú Európu.

Od začiatku sa bolo na čo dívať, oba tímy prezentovali slušný futbal. Veľké starosti mal brankár Macík, ktorý ratoval nepríjemnú strelu Serečina. Prebiehala 18. minúta. O niečo neskôr nedal dobrú šancu Faško, nedal následne ani Mareš. Jeho pokus pre zmenu skončil na brvne. Potom už ale gól padol, práve Mareš otvoril skóre pomspolupráci s Maslom - 1:0. Do polčasu domáci udreli ešte raz, keďže presnú mušku z priameho kopu prezentoval Ďubek - 2:0.

O osude stretnutia bolo už prakticky rozhodnuté, pretože Ružomberok doma neprehráva často. Liptáci dokonca aj pokračovali v dobrej hre a nedávali východniarom dýchať. V 50. minúte z väčšej vzdialenosti napriahol Nagy a iba tesne minul priestor medzi žrďami. Maceja neskôr už druhýkrát prekonal Mareš a rozhodol gólom na 3:0. Macík mal prácu so strelou Regáliho, ale neinkasoval. V 62. minúte tesne ružomberskú svätyňu minul Kushta. Michalovce napokon ešte znížili, no gól Serečina už veľa neriešil, viac gólov hostia napriek aktivite vpredu nestihli.

Autor: Ľubomír Hudačko