27.08.2016 19:00 CET
4 : 0
(1:0)

MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce 4:0

Parádne predstavenie na Liptove. Domáci hráči si poradili so súperom z východu a pohodlne dokráčali k jednoznačnému víťazstvu 4:0. Hostia sa opäť dostali tam, kde boli a neskórovali. V domácom drese sa presadil aj Marek Sapara.

Najprv sa do strely oprel hosťujúci Mensah, no gól nepadol po piatich minútach. Neskôr to skúšal Sapara a už sa skóre menilo. Jeho ranu totiž brankár len vyrazil, čo využil Daniel a pohotovou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. Niečo podobné skúšali domáci aj o pár minút, ale Zemplín sa ubránil. Dobrú šancu mal potom Mareš, ale v ťažkej pozícii loptu tesne pred bránou netrafil. Po polhodine hry mal Maslo na hlave tutovku, aby poistil domáce vedenie, lenže po Saparovom rohu sa zblízka netrafil. Vyrovnať mohli východniari v závere polčasu, lenže po priamom kope Žofčáka sa triasla len žrď. Aj preto šli do kabín spokojnejší hráči Ružomberka.

Prestávka sa viac hodila teda Michalovciam, aby ešte skúsili niečo na súpera vymyslieť, no ich koncentrácia vydržala len päť minút. V 51. minúte totiž Ruža odskočila súperovi o dva góly a bolo prakticky o zápase rozhodnuté. Presadil sa Marek Sapara, ktorého priamy kop po chybe brankára skončil po pravej žrdi v sieti - 2:0. V 57. minúte ružomberskú akciu potiahol Daniel, Mareš loptu naservíroval Nagyovi a bolo 3:0. O štyri minúty neskôr sa Mareš chytal za hlavu, keď jeho "gólovku" cestu do siete skrížil spoluhráč Chrien. Dvadsať minút pred koncom nedal dobrú možnosť Kružliak, o minútu sa potom musel mať Macík na pozore pri šanci Mensaha. Ruža ale pridala ešte štvrtý zásah a to v momente, keď Mareš po prieniku Gála-Andrezlyho upravil teda v páde skóre na 4:0. Hostia po zmene strán teda úplne odpadli a vezú si z Liptova nepríjemný debakel. A to ešte v závere neuspel vo veľkej šanci Faško.

Autor: Ľubomír Hudačko